‘1 KURUŞ ÖDENMEDİ, ÖDENMEYECEK!..’

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı’nda konuşan Başkan Mustafa Demir, “1 kuruşluk kul hakkına asla fırsat vermeyiz” dedi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yerel yönetimde tarihi bir süreç yaşıyor. Bunu herkes not etsin. Benim bu canım tende oldukça, akıl başta oldukça asla ve asla 1 kuruşluk kul hakkına fırsat vermeyiz” dedi.

SORU ÖNERGELERİNE CEVAP
Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısı, Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda Başkan Mustafa Demir başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündemde yer alan 40 madde daha kapsamlı görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, gündem maddelerinin havale edilmesinin ardından meclise sunulan ek gündem maddeleri ve soru önergeleriyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

‘YARDIMA KOŞUYORUZ…’
CHP grubundan gelen bir ek gündem maddesi talebinde “Pandemi sürecinde kapalı olan kahvehane, kafe, dışarıya servis yapmayan lokanta esnafına düzenli nakdi yardım ve maddi durumu olmayan öğrencilerin YKS ücretlerinin ödenmesi” maddesi önerisi hakkında konuşan Başkan Mustafa Demir, “Mağdur durumda olan ailelerinin çocuklarının harçlarıyla ilgili zaten ödeme yapıyoruz. Bunun için ilave bir karara gerek yok. Esnafla ilgili de hükümetimiz gerekli çalışmaları yapıyor ve etkin bir şekilde günü gününe esnafımızın durumunu birçok destekle birlikte takip ediyor. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak pandeminin başından beri tüm belediyeyle ilgili ödeme yükümlülüğü olan insanlarımızın yardımına koşuyoruz” dedi.

ESNAF VE ÖĞRENCİLER
Dolmuş hatlarından kira almadıklarını, Yabancılar Pazarı’nda da kapalı oldukları dönemde kira alınmadığını hatırlatan Başkan Demir, şöyle devam etti:

“Belediyenin bu konudaki kira gelirlerine esnafımızın mağduriyet durumunu göz önüne alarak alım yapmıyoruz. Su faturaları noktasında da ödeme durumu olmayan insanlara bir işlem yapılmıyor. Mağdur olsun veya olmasın ödeme durumu olmayan, su faturasını ödeyemeyecek olanların faturalarını belediye olarak biz ödüyoruz. Özellikle Sosyal İşler Daire Başkanlığımıza burada ifade edilen veya edilmeyen herhangi bir sebeple vatandaşımızın ihtiyaç duyup da müracaatta bulunması durumunda haklı hiçbir talebi geri çevirmedik. Zaman zaman belediye bütçemiz neticesinde esnafımıza gerekli yardımı yapıyoruz. Gelen talepleri de değerlendirip, meclisimize daha önce teklif ettik, kararları aldık. YKS ücretini yatırmakta zorluk çekenler için zaten ödeme yapıyoruz.”

‘1 KURUŞ KUL HAKKINA
FIRSAT VERMEYİZ’
Belediye hakkında yerel medyada çıkan haberlerden bazılarının kasıtlı yapıldığını ve gerçeği yansıtmadığını da dile getiren Demir, bu konulardan bazılarının muhalefet kanadından mecliste soru önergesi olarak sorulması üzerine şunları söyledi:

“Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yerel yönetimde tarihi bir süreç yaşıyor. Bunu herkes not etsin. Benim bu canım tende oldukça, akıl başta oldukça elhamdülillah asla ve asla belediye yönetimi olarak, meclis başkanı olarak da sizin adınıza 1 kuruşluk kul hakkında asla fırsat vermeyiz. 1 milyon 350 bin insanımızın maddi imkanlarını sonuna kadar en verimli şekilde olabildiğince kullanmada kararlıyız. Bu belediyenin kasasından, ‘aman Samsun Büyükşehir Belediyesi aleyhine yazmasın, yazdığımızı biraz daha met etsin’ diye 1 kuruş para ödenmedi ve ödenmeyecek. Olay gayet basit ve net.”

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.