100 BİN EKMEK!

Samsun’da esnaf her gün deprem bölgesindeki illere 100 bin adet ekmek gönderecek

100 BİN EKMEK!

Depremlerin vurduğu 10 ilde doğalgaz ve elektrik sıkıntısının yaşanmasından dolayı fırınlar ekmek üretemez hale geldi. Birçok fırının doğalgaz ile çalıştığını ifade eden Samsun esnafı, Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler başkanlığında toplantı gerçekleştirdi.

 

 100 BİN EKMEK!


TIR’LARLA GÖNDERİLECEK: Samsun’dan pişirilen bin ekmek her gün Samsun Büyükşehir Belediyesi TIR’ları ile deprem bölgesindeki illere gönderilecek.

UN SANAYİCİLERİ’NİN DESTEĞİYLE
Toplantıda temel ve acil yaşam malzemeleri desteğinin yanı sıra bölgede yaşanan ekmek sıkıntısını gidermek için de adımlar atıldı. Yapılan görüşmeler neticesinde Karadeniz Un Sanayicileri Derneği’ne bağlı sanayicilerin de un desteğinde bulunmasıyla her gün deprem bölgesine 100 bin adet ekmek gönderilmesine karar verildi.

AFET BÖLGESİNE HER GÜN 100 BİN EKMEK
Esnaf olarak taşın altına ellerine sokacaklarını ifade eden SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, “Türkiye olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. Esnaf olarak tüm il ve ilçedeki oda başkanlarımız öncülüğünde topladığımız yardım ve ekipmanları bulunduğumuz yerdeki belediye, kaymakamlık ve valiliğe ulaştırarak yardımların deprem bölgesine gitmesini sağladık. Yardımlarımız devam edecek. Uncularımız bizlere un verecek. Bizim de fırıncı esnafımız unları ekmek yapıp Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin tırları ile deprem bölgelerine göndereceğiz. Biz kendimiz her gün 15 bin ekmek göndeririz diye düşünüyorduk ama Karadeniz Un Sanayicileri Derneği’nin destekleriyle 100 bin adet ekmeği deprem bölgesine göndereceğiz. Ekmekler Samsun’dan Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş, Hatay gibi depremden etkilenen birçok ile ihtiyaca göre gönderilecek” dedi.

Karadeniz Un Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kazan da fırıncılara her gün bin adet ekmek üretecek kadar un vereceklerini açıklayarak, katkı sağlayan herkese teşekkürlerini sundu.

İHA

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.