15 Temmuz Şehitleri Bafra’da dualarla anıldı

Bafra ilçesinde, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan kahramanlar dualarla anıldı

11.07.2017
A+
A-

15 Temmuz 2016 tarihinde asker, polis ve her türlü resmi kurumun içine sızan Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminde, darbeye engel olmak için şehit olan kahramanlar Bafra Kaymakamlığının etkinliğinde dualarla anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhur Başkanlığından gelen emir ile yapılan etkinlikler çerçevesinde Bafra Garnizon Şehitliğinde anma etkinliği düzenlendi.

Bafra İlçe Müftülüğü İmam Hatipleri tarafından okunan Kuran tilaveti ve ilahilerin ardından Bafra Müftüsü Necmettin Kayar dua okudu.

Dua okunmasının ardından kısa bir konuşma yapan Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, “O geceki hain saldırı dolayısıyla şehit olan bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. O gece bende Ankara’daydım. Çok sayıda da yaralımız var, hala tedavi görmekte olan vatandaşlarımızda var. Allah hepsinin yardımcısı olsun. Bu hainler bizim insanımıza acımadı. Bizim milletimiz bunu kendi gücüyle püskürttü. Biz milletimizle ne kadar gurur duysak azdır. İnşallah böyle hain kalkışmaların yaşanmadığı günler göreceğiz. Din görüntüsü altında yıllarca insanlarımız oyalanmış. Biz iyilik olarak düşünürken onların kafalarında başka şeyler, bir din insanının yapmayacağı şeyler varmış.”dedi.

Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel’in konuşmasının ardından Bafra protokolü, şehit mezarlarına çiçek bıraktı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.