19 Mayıs’dan ‘Dayak’ Olayına Kınama!

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyetinden Bafra’da yaşanan olayla ilgili kınama geldi

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti, tüm Türkiye’nin tepki gösterdiği ‘Bafra’daki dayak’ olayı ile ilgili, “Bu insanlık dışı uygulamayı yapanların gazetecilik mesleğiyle alakası yoktur” açıklamasında bulundu
Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır imzasıyla yapılan yazılı basın açıklamasında, Bafra’da büyük infial uyandıran ‘yaşlı adama dayak’ olayı kınandı.

‘GAZETİCİLİKLE BİR ALAKALARI YOKTUR’

Başkan Çakır’ın açıklamasında şu ifadelerine yer verildi: “Samsun’un Bafra İlçesi’nde yaşanan ulusal ve yerel yazılı, görsel ve sosyal medyada büyük tepkilere yol açan 72 yaşındaki bir kişiyi otomobilinden inerek darp eden şüphelilerin, gazetecilik mesleğiyle bir ilgisi olmayıp, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti olarak bu çirkin olayı esefle kınadığımızı bildiririz.

‘MESLEKTAŞLARIMIZ ZAN ALTINDA KALIYOR’

Bafra’daki meslektaşlarımızı da zan altında bırakmaya yönelik bu yöndeki haberleri ve yapanların gazeteci olduklarına dair iddiaları reddediyoruz. Kendilerine ‘gazeteci süsü’ veren bu kişilerin yasal çerçeve içerisinde gerekli cezayı almalarının da sorumlu gazeteciliğin yanı sıra bir insanlık görevi olarak takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.