3 BİLİM MERKEZİ 2 ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ!

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, TEKNOFEST Karadeniz kapsamında kentte 3 bilim merkezi ile 2 çocuk üniversitesinin açılacağını duyurdu

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in 5’incisi, bu yıl Samsun’da 30 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. Samsun Valisi Zülkif Dağlı, TEKNOFEST Karadeniz kapsamında kentte 3 bilim merkezi ile 2 çocuk üniversitesinin açılacağını duyurdu.

30 AĞUSTOS’TA ÇİFTE MUTLULUK
Samsun Valisi Zülkif Dağlı, festivalin başlangıç tarihinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk geldiğini belirterek, çifte mutluluk yaşayacaklarını söyledi. Çok özel bir günde TEKNOFEST Karadeniz’e ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Vali Dağlı, “Zafere giden yolun başlangıcı, milli mücadelenin başladığı şehrimiz Samsun’da; Zafer Bayramı’nı ve milli teknoloji hamlesi TEKNOFEST’in coşkusunu birlikte yaşamak bizler için ayrı bir gurur olacak” dedi.

KARADENİZ’İN PARLAYAN YILDIZI
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın çalışmalarının stratejik açıdan çok kıymetli olduğunu aktaran Vali Dağlı, “Tarım, enerji, sağlık, ulaşım, barınma ve iletişim gibi temel ihtiyaçlarımız ve birçok stratejik sektörün teknoloji ile birlikte ne denli ivme kazandığına bizzat şahit oluyoruz. Hayatımızın her alanında, teknolojinin avantajlarından yararlanıyoruz. Teknolojinin gelişimi ile yaşam standartlarımızın ne denli değiştiğine hep birlikte şahit oluyoruz. Karadeniz’in parlayan yıldızı Samsun da bu anlamda ciddi gelişmeler kaydediyor. TEKNOFEST Karadeniz kapsamında ilimize 3 bilim merkezi ve 2 çocuk üniversitesi (keşif kampüsü) kazandırılması için inşaat çalışmaları hızla devam ediyor” diye konuştu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.