Samsun’da KADIN PERSONELE MOR KURDELE!

Samsun’da İlkadım Belediyesi, 25 Kasım Kadına yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde farkındalık oluşturmak için, belediyede çalışan kadın personellere ‘mor kurdele’ taktı

25.11.2020
A+
A-

İlkadım Belediyesi, 25 Kasım Kadına yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde personele, kadına karşı şiddet konusunda farkındalık yaratmak üzere mor renkli kurdeleler taktı.

Kadına yönelik şiddetin ‘asla kabul edilemez’ olduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Kadın anadır, kardeştir, evlattır, ailedir, yaşamdır ve koruyandır. Şiddet asla kabul edilemeyecek, en büyük insan hakları ihlallerinden birisidir. Kadına şiddete her zaman hayır diyoruz” dedi.

GELENEĞİMİZDE KADINA EL KALKMAZ
Sosyal medyadan şiddetin artık son bulması yönünde paylaşımlar yaptıklarını söyleyen Demirtaş, “Fakat bunlar yeterli olmuyor. Şiddete uğrayan her kadını korumaya, ona yetişmeye imkânımız olmuyor. Nasıl ki ‘erkeğe şiddete hayır’ gibi bir düşüncemiz yok ise ‘kadına şiddete hayır’ diye bir ayrım da olmamalı. Kadın ya da erkek olarak farklı cinsiyetlerimiz olsa da her şeyden önce hepimiz insanız. Biz sadece kadına değil, dünyadaki bütün şiddet olaylarının karşısındayız. Bizim kadim kültürümüzde, geleneğimizde kadına el kalkmaz. Biz kadın ve şiddetin bir arada anılmasını istemiyoruz artık. Bu anlamda kadınlara şiddet, yasalara aykırı olduğu gibi ahlaka ve vicdana da aykırı bir davranıştır. Sadece Kadına yönelik şiddetle mücadele gününde değil, daima şiddete karşı mücadelemiz sürecektir” diye konuştu.

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.