SAMSUN’DA CEZA YAĞDI

Samsun’da polis ve jandarma 15 bin 617 kişiyi evde denetlerken hafta sonu kısıtlamaya uymayan çok sayıda kişiye cezai işlem uygulandı

Samsun’da karantina ihlallerinin önüne geçilmesi amacıyla başlatılan evde denetim uygulamasında 9 günde 15 bin 617 ikamet denetlendiği açıklandı. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına uymlayan çok sayıda kişiye ise ceza kesildi.

VALİLİK: AMAÇ, TOPLUM SAĞLIĞI
Samsun Valiliği tarafından konu hakkında yapılan açıklamada, “Kovid-19 pozitif veya temaslısı olup evinde izolasyonda olması gerekenlere yönelik emniyet ve jandarma birimlerimiz tarafından denetimler aralıksız devam ediyor. Son 9 günde 15 bin 617 kişi ikametlerinde denetlenmiş ve karantina kurallarına uymayanlara idari yaptırım uygulanmıştır. Yapılan denetimlerin amacı toplum sağlığını korumaktır. Korona virüsüyle mücadeleye ara vermeden devam etmeliyiz. Unutmayalım, tedbir ve kurallara ne kadar riayet edersek bu mücadelede o kadar başarılı oluruz” denildi.

TRAFİKTE ‘İZİN BELGESİ’ KONTROLÜ
Öte yandan, Türkiye genelinde cuma akşamı 21.00’de başlayan ve bugün saat 05.00’te sona eren sokağa çıkma kısıtlamasıyla Samsun’da cadde, sokak ve meydanlar boş kaldı. Trafik ekipleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında denetimlerini ise aralıksız sürdürdü. Ekipler, trafikteki araçları tek tek durdurarak izin belgelerini kontrol ederken izin belgesi olmayan vatandaşlara ise cezai işlem uyguladı.

KISITLAMAYA UYMAYANA CEZA
Samsun’da bazı vatandaşların ise kısıtlamaya uymadığı gözlendi. Atatürk Bulvarı üzerinde uygulama ve denetim yapan trafik ekipleri kısıtlamaya uymayan vatandaşlara 3 bin 186 TL, şehir içine girmesi yasak olan bir çok tıra ise 132 TL ceza yazdı.

İHA

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.