Alaçam’daki silahlı saldırı zanlıları tutuklandı

Alaçam ilçesinde amcasını ve amcasının damadını tüfekle yaralayan şahıs ve arkadaşı tutuklandı

Olay, Alaçam’a 25 kilometre mesafede bulunan Aşağıkoşlu Mahallesi Ağacalan mevkisinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, H.K., uzun süredir eşinin amcaoğlu tarafından tehdit edildiği iddiasıyla, İlçe Emniyet Amirliği ve jandarmaya başvurarak yardım istedi.
Eşinin amcaoğlu ile telefonda konuştuktan sonra durumu jandarmaya bildirerek köye gelen H.K., kayınpederini de yanına alarak Ağacalan Mahallesi çıkışına araçlarını park edip jandarma ekiplerini gelmesini beklemeye başladı.
“SİZE BİR ŞEY YAPMAYACAĞIM”

İddiaya göre otomobille köye gelen E.S., yolda jandarma ekiplerini bekleyen H.S.ve damadı H.K.’a tüfekle ateş etti. H.S. ve damadı H.K., ormanlık alana kaçarak saklandı. Hırsını alamayan E.S., park halinde bulunan otomobilin camlarını kırarak zarar verdi. Olay yerinden kaçan H.K.ve kayınpederi H.S.’yı bulmak için köye gelen E.S., amcasının evinin kapılarının kilitli olmasından dolayı pencereleri kırarak içeri girdi. Evde bulunan yengesi korkudan balkona saklandı. İçeride amcası ve yengesini bulamayan E.S., evde bulunan H.K.’ın eşi ve kuzenlerine “Size bir şey yapmayacağım. Annen ve baban nerede?” diyerek bağırdıktan sonra evden ayrıldı.
“2 ADET POMPALI TÜFEK”

Alaçam’a dönüş yolunda jandarma ekiplerini gören E.S. ve yanında bulunan arkadaşı U.C.otomobili bırakarak ormanlık alana kaçtı. Jandarma ekipleri terk edilen otomobilde 2 adet pompalı tüfek buldu. Kaçan şahısları bulmak için arama başlatan jandarma ekipleri şahısları köyde yakaladı. Gözaltına alınan şahıslar jandarmadaki işlemlerinin ardından Alaçam Adliyesine sevk edildi.
ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS

Olay anında evde bulunan H.S.’nın eşi M.S., “Arabanın geldiğini görünce içeri girerek kapıyı kilitledim. Çocuklara nasıl olsa zarar vermez diye balkona saklandım. Ben balkondayken çocuklar bağırmaya başladı. Çocuklara ‘siz korkmayın annen, baban ve H.’e taktım kafayı. İçeri girmeden bunları temizleyebilirsem temizleyeceğim’ dedi. Çocuklarda ‘yapma abi’ diye yalvararak başladılar ağlamaya. Damadın arabasını kırmış parçalamış” dedi.
H.S.da, “Damada telefon açmış. O da dükkanda olduğunu söyleyerek, ‘ben kayınpederimin oraya gidiyorum. Geleceksen oraya gel’ diyor. O da ‘peşinden geliyorum ama anana babana selam söylüyorlar, hakkını helal ettir de öyle gel’ diyor. Yani öldürmeye teşebbüs. Biz ormanda kaldık, o zaman eve gelmiş kızım da evdeydi. ‘Ben H.’i vurmaya geldim, seni vurmaya gelmedim. Hani nerede o’ diyerek eve girmiş” şeklinde olayı anlattı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.