Alüminyum külçeleri alıp kaçtılar! | Yeni Günde Haber | Güncel Son Dakika Haberler
SON DAKİKA

Korkunç kaza!

ASAYİŞ, SON DAKİKA

Alüminyum külçeleri alıp kaçtılar!

Samsun’dan Kayseri istikametine gitmesi için TIR’a yüklenen 350 bin TL değerindeki alüminyum külçeleri alıp kaçan 2’si kadın 4 kişi yakalandı

Bu haber 17 Kasım 2019 - 18:43 'de eklendi.

Samsun’dan Kayseri’ye nakliyesi için TIR’a yükledikleri piyasa değeri 350 bin TL’lik alüminyum külçeyle kayıplara karışan 2’si kadın olmak üzere 4 kişi polis ekiplerince yakalandı. Şüphelilerden birinin ise “uyuşturucu ticaretinden” tutuklandığı ortaya çıktı.
“TIRA YÜKLEYİP KAYBOLDU”
Haziran ayında iş insanı K.A., kendi iş yerine ait alüminyum külçeleri Kayseri’ye nakletmek için Hüseyin M. ve Umut T. ile anlaşma yaptı. TIR’a yüklenen külçeleri Tokat’ta başka bir TIR’a yükleyen Hüseyin M. ve Umut T., kayıplara karıştı. Külçelerden haber alamayan iş insanı K.A. da İl Emniyet Müdürlüğü’ne başvurdu. Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekiplerinin başlattığı soruşturmayla birlikte, 350 bin TL değerindeki külçelerin dolandırıcılık yoluyla çalındığı tespit edildi.
“GENİŞ ÇAPLI OPERASYON”
Geçtikleri güzergahtaki güvenlik kameraları incelemeye alıp soruşturma başlatan ekipler, şüphelilerin eşkallerini belirledi. Dolandırıcılık suçuna karıştığı belirlenen Hüseyin M., Umut T. ve Abubekir Ş.’yi; bahse konu TIR’ın ruhsat sahibeleri Aysu A. ve Kübra D.’yi yakalamak için operasyon başlatıldı. Operasyonla kıskıvrak yakalanan Hüseyin M., Abubekir Ş., Aysu A. ve Kübra D. gözaltına alındı.
“SUÇ MAKİNELERİ”
Umut T.’nin ise hakkındaki suçlamalarla tutuklu olduğu ortaya çıktı. Ayrıca çalınan külçeleri başkalarına sattıkları saptanan ve soruşturma kapsamında aranan şüpheliler A.T. ve T.T. adlı kardeşlerin de, kimlikleri tespit edilene kadar geçen sürede karıştıkları farklı suçlardan tutuklandıkları belirlendi. Gözaltına alınan 4 şüpheli, adliyeye sevk edildi.