‘ARTIK YETER!..’

Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara’dan, bağlı bulunduğu SESOB Başkanı Eyüp Güler’e sert tepki: Esnaf bitmişken Güler, makamının keyfini çıkartıyor

Samsun Kahveciler Odası Başkanı Mustafa Kara, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Birliği(SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler’i eleştirerek, “Ne esnafı dinliyor, ne de sorunlarımızı dile getiriyor” dedi.

ESNAF KAN AĞLIYOR
Birlik Başkanı Hacı Eyüb Güler’i esnafa ve oda başkanlarına duyarsız kalmak, esnafın ve odaların sorunlarıyla ilgilenmemek ve bu sorunları yetkililer ve kamuoyu önünde dile getirmemekle suçlayan Mustafa Kara, “Esnaf pandem döneminin başından beri kan ağlıyor. Esnaf Odaları ve Esnaflar Birliği başkanının görevi, esnafın dertleri ile ilgilenmek, sorunların çözümüne katkı sağlamaktır. Ayrıca Samsun’un en büyük ve en çok üyeye sahip esnaf kuruluşunun başkanı olarak her odanın ve her esnafın sorununu dinlemek, bunların çözümü için gereken yerlere başvurarak destek sağlamak da görevidir” diye konuştu.

GÜLSAN ESNAFI EZİLİYOR
Eyüp Güler’i ayrıca, “Pandemide esnafın ezilmesine ve yok olmasına göz yummuştur” sözleriyle tepki gösteren Mustafa Kara, “Hatta Bu kriz döneminde ayakta kalmaya çalışan Gülsan Sanayi Sitesi esnafına ihanet olan yeni siteye fahiş fiyatlarla taşınma konusunda esnafın ve odasının yanında olmak yerine, esnafı ezen uygulamanın destekçisi olmuştur” iddiasında bulundu.

BIÇAK KEMİĞE DAYANDI
Mustafa Kara açıklamasını şöyle tamamladı:

“Bıçak kemiğe dayandı. Artık yeter. Esnaf bitti. Aileleri, çocukları perişan oldu, işyerini açamıyor, satış yapamıyor,küçük esnaf market zincirlerinin baskısı, hükümetin katkılarıyla da haksız rekabeti karşısında yok oluyor, Başkan Güler’in keyfi yerinde makamının tadını çıkarıyor. Bu anlayış değişmeli, başkan ya görevinin gereğini yaparak esnafının ve odalarının yanında olmalı, ya da istifa etmeli, yerini esnafa sahip çıkan başkana bırakmalıdır. Seçimler geliyor, eğer gereğini Başkan Güler yapmazsa esnaf ve oda başkanları yapacaktır. Biz Kahveciler Odası olarak sesimizi Ankara dahil her yerde duyurmak için elimizden geleni yaptık, aylardır açılmayan işyerlerimiz için her yere başvurduk. Sonuç alamasak da mücadelemizi yaptık, sesimizi duyurduk.”

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.