BAFRA BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA!

Bafra Belediye Meclisi’nin son toplantısında ‘yol yapım’ için yeniden 70 milyon lira talebinde bulunulması, “Bafra Belediyesi nereye sürükleniyor?” sorusunu akıllara getirdi

Samsun’un Bafra Belediyesi, 2023 yılı haziran ayı olağan meclis toplantısında yol yapım çalışmaları için 70, cari harcamalar için 8 milyon lira daha kredi talebinde bulundu. ‘Borçlanma Sınırı‘nı çoktan geçen belediyenin 2023 yılı içinde sadece yol için istenen kredi talebinin 87 milyon liraya ulaşması, “Bafra Belediyesi nereye sürükleniyor?” sorusunu akıllara getirdi.

SADECE ‘YOL’ İÇİN 87 MİLYON LİRA
Bafra Belediye Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Hamit Kılıç başkanlığında Alparslan Türkeş Parkı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda 2023 yılında yapılacak yollar için toplam 70 milyon lira daha kredi talebinde bulunuldu. Bu yıl yol yapımı için talep edilen kredi tutarı ise 87  milyon liraya ulaştı.

MHP’Lİ MECLİS ÜYESİNİN İTİRAZI
MHP’li Meclis Üyesi Recep Kaplan‘ın itirazı üzerine toplantıda, Bafra Belediyesi 2023 yılı borçlanma sınırını aştığı için ’45 milyonluk kredi’ için ‘Bakanlıktan izin’ maddesi eklendi. Böylece Bafra Belediyesi, 2023 yılında kilitli parke taşı yol yapım işi için 10 milyon, yol yapımında kullanılmak üzere ihtiyacı olan bitüm, mıcır(agrega), dökme çimento malzemeleri alımı için 45 milyon, yol yapımında kullanılmak üzere ihtiyacı olan bitüm
malzemeleri alımı için 10 milyon, yol yapmak üzere idare malı malzeme ile kuru beton yol yapım işi için 5 milyon olmak üzere toplam 70 milyon liralık krediyi İller Bankası‘ndan çekmek için talepte bulundu. Talep oy çokluğu ile kabul edildi.

CARİ HARCAMA İÇİN 8 MİLYON LİRA
Bafra Belediyesi 2023 yılında yatırım, cari harcama ve finansman giderlerini karşılamak amacıyla da 8 milyon kredi kullanma talebinde bulundu. Talep oy çokluğu ile kabul edildi. Ocak ayında da cari harcamalar için 5 milyon liralık kredi talep edilmişti.

‘BELEDİYE NEREYE SÜRÜKLENİYOR?’
Yol yapımı için ocak ayı meclis toplantısında 15 milyon, şubat ayı meclis toplantısında 2 milyon kredi çekme talebine de onay verilmişti. Pazartesi günü gerçekleştirilen son meclis toplantısında 70 milyon lira ile beraber bu yıl ki yol yapımı için talep edilen kredi miktarının 87 milyon liraya ulaştığı görüldü. ‘Borçlanma Sınırı’nı aştığı için ancak Bakanlıktan özel izin ile kredi çekebilen belediyenin yeniden ‘para’ talebinde bulunması ise, “Bafra Belediyesi nereye sürükleniyor?” sorusunu gündeme taşıdı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Bafra'nın Delikanlısı dedi ki:

    Bafra Belediyesi çalışmaya devam ediyor diye eklersiniz inşallah. Yol yapımı öyle bedavadan öpücükle olmuyor. Yol çalışmaları ciddi anlamda bütçe isteyen çalışmalardır. Ama belli ki bundan bi habersiniz. Hizmet etseniz SUÇ, hizmet etmezseniz oda SUÇ….