BAFRA KAYMAKAMI AHMET ADANUR’UN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI

BAFRA KAYMAKAMI AHMET ADANUR’UN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI

10.04.2019
A+
A-

KAYMAKAMIMIZ SAYIN AHMET ADANUR’UN
POLİS TEŞKİLATININ 174. YILI KUTLAMA MESAJI

Ülkemiz genelinde olduğu gibi Bafra’mızda da, 04-10 Nisan tarihleri arasındaki hafta “Polis Haftası”, 10 Nisan günü de “Polis Günü” olarak kutlanmaktadır.
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 174. yıl dönümü vesilesiyle, vatandaşlarımızın esenliği ve güvenliği için yurdun dört bir yanında ve İlçemizde fedakârca görev yapan Polis Teşkilatımızın Polis Haftası’nı kutluyorum.
Güvenlik güçlerimizin çok önemli bir parçası olan Türk Polis Teşkilatımız 174 yıldır Milletimizin huzuru, kamu düzeninin korunması ve asayişin sağlanması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayarak mesai mefhumu gözetmeksizin canla-başla hizmet vermektedir.
Kurulduğu günden beri sürekli kendini geliştiren Polis Teşkilatımız, insan kaynakları, teknoloji ve alt yapı yönünden gelişmiş ülke emniyet teşkilatlarının seviyesinde milletimize hizmet sunmakta, suç ve suçluyla mücadelesini büyük başarılara imza atarak yerine getirmekte ve milletçe bizleri gururlandırmaktadır.
Her zaman olduğu gibi, 15 Temmuz kalkışmasında da suç örgütleriyle mücadelede toplumun desteğini de alarak üzerine düşeni yapmış, bu uğurda pek çok gazi ve şehidimiz olmuştur.
Demokrasinin işlerliği, özgürlüklerin korunması ve adaletin tesisi ancak huzur ve istikrar ortamının sürdürülmesiyle sağlanabilir. Gücünü yasalardan ve halktan alan polisimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünde belirttiği gibi toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya devam edecektir.
Türk Polis Teşkilatı’nın 174. kuruluş yıl dönümünde tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası’nı bir kez daha kutluyor, görevini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor, görevleri başındaki polislerimize ve gazilerimize sevdikleri ile birlikte sağlıklı, başarılı yıllar temenni ediyorum.

Ahmet ADANUR
Bafra Kaymakamı

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.