Bafra’da 19 Mayıs coşkusu

Bafra’da 19 Mayıs 100. Yıl Etkinlikleri Coşkuyla Kutlandı

19.05.2019
A+
A-

Samsun’un Bafra ilçesi Bafra 15 Temmuz Şehitler meydanında düzenlenen 100. Yıl etkinlikleri büyük coşkuyla kutlandı


Program, 19 Mayıs Gençlik ve Spor ilçe müdürü Osman Şenocak 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk koyulmasıyla başladı.
“19 MAYIS MANEVİ KUDRETİN ADI”
Bafra Altınkaya Anadolu Lisesi tarafından organize edilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Günün Anlam ve önemini belirten konuşmayı okul öğretmenlerinden Osman Osma yaptı. Osma konuşmasında, ““ Ben 19 Mayıs 1919’da  Samsun’a çıktığım gün, elimde hiçbir maddi kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk Milleti’nin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu ulusal kuvvete, bu Türk Milleti’ne güvenerek işe başladım.” Diyordu Gazi Mustafa Kemal.” Türk Vatansız Olmaz!” diye şaha kalkan içinde bulunduğu zor şartlara rağmen imkânsızı mümkün kılan bir milletin onu, asalet, İman ve inancının zafer kaynağı, 19 Mayıs atamızın   manevi kudretinin adıdır” dedi.
Kurumlar arası müsabakalarda dereceye girenlere ödüllerini Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur ve Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç verdi. Ödüllerin ardından okul öğrencilerinin gösterileri ile son buldu.
Programa; Bafra İlçe Kaymakamı Ahmet Adanur, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Süleyman Gökay Gökdoğan, Bafra İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Serkan Erbaş, Siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.