Bafra’da Kadın Emek Pazarı Açıldı

01.10.2015
A+
A-

Samsun’un Bafra İlçesinde ev kadınlarının ev ekonomilerine katkı sağlamak amaçlı “Kadın Emek Pazarı” açılışı yapıldı.

Bafra Kaymakamlığı, Bafra Belediyesi ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odasının katkıları ile hazırlanan proje kapsamında, Kadın Emek Pazarı törenle hizmete girdi.

Toplamda 15 tezgahtan oluşan Kadın Emek Pazarında, ev yemekleri, el yapımı organik çorbalıklar, köy ekmeği, organik köy yumurtası gibi gıdalar ev hanımları tarafından satışa sunuluyor.

İşini en iyi yapan, becerikli ev hanımlarımızın kendi elleriyle hazırladıkları ürünleri satarak ev ekonomilerine katkı sağlamaları amaçlı, Kaymakamlığımız, Bafra Belediyesi ve Ticaret Sanayi Odamızın destekleri ile bu projeyi gerçekleştirdik.15 Kadın girişimci ile bu Emek pazarı hayata geçirildi. Tüm Bafra’ya hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin ise, Böylesi bir projede Belediye olarak katkılarının olduğu için mutlu olduğunu ve Emek pazarında ki kadın girişimcilere başarı temennilerini sundu.

Konuşmaların ardından, Kadın Emek Pazarı açılışını Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra TSO Başkanı Göksel Başar ve daire amirlerinin katılımı ile kurdele kesiminin ardından hizmete açıldı.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.