Bafra’da sorunlar bitmiyor!

Uluslararası İşitme Olimpiyatları gibi dev bir spor organizasyonu Samsun’ da gerçekleşti

70 ilin yöresel yiyecek ve hediyelik eşya fuarı yine Samsun’ da gerçekleşti. Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç görevden alınırken bir başka Samsunlu Ahmet Demircan Sağlık Bakanı oldu.

Buna benzer çok sayıda yei gelişmeler Samsun ilinde yaşanırken ilçeler neler yaşadı ya da yaşıyor derseniz; olimpiyat oyunlarından badminton, bisikletve atıcılık Bafra ve I9 Mayıs ilçelerinde, güreşler ise Kavak ve diğer yerlerde gerçekleştirildi.Kapıkaya Festivali gibi önemli bir organizasyon da yine Bafra’ da gerçekleştirildi.

Tekkeköy ce canik gibi bazı yerlerde de bu olimpiyat oyunları sergilendi.

Bafra’ yı ele aldığımızda; bu ilçede 2 konu dikkatlerden hiç kaçmıyor. Birincisi şu bir türlü denetim altına  alınamayan başı boş köpekler, bir diğeri ise Bafra sokak, mahalle ve bulvarlarında sabah-akşam dilenen dilenciler. Bu dilenciler ayrıca özellikle Bulvar Caddesi’ ndki sürücülerin tehlike açısından kabusu oluyorar. Hem kendi hem de küçük bebe ve çocuklarının hayatlarını tehlikeye atıyorlar.

Özellikle de Bafra’ nın Gençlik Caddesi ve hele İshaklı Mahallesi tam bir başı boş köpek olayı yaşıyor. Öyle ki; sabah 03- 05 arası sabaha doğru taşıt sürücülerinin peşinden koşan, saldıran en azından 6 köpek bu hoş olmayan sahnenin yaşanmasına sebep oluyor.

Dilenciler ayrı bir sorun. Özellikle de bu Suriyeli dilenciler; kucaklarındaki bebeleriyle  sabahın güneş ve sıcağından; akşamın geç saatlerine kadar şehrin en işlek caddelerinde dileniyorlar. Bunlara karşı acil tedbirler gerekiyor.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.