BAŞKAN DEVECİ SIKI TAKİPTE

Atakum Belediyesi, Samsun’da koronavirüs vakalarının yoğunlaşmasıyla birlikte pazar yerlerindeki denetimlerini sıklaştırdı

Ekipler denetimlerde pazar yeri girişlerinde HES kodu sorguladı, ateş ölçümü gerçekleştirdi ve yurttaşlara maske ile dezenfektandan oluşan hijyen kiti hediye etti. Denetimlerde taviz vermediklerini söyleyen Başkan Deveci, “AVM’ye nasıl giriliyorsa pazar yerine de öyle giriliyor” dedi


Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kentin en yoğun pazar yerlerinden birisi olan Mimarsinan Mahallesi pazarında yoğun denetim gerçekleştirdi.Pazar alanı içerisinde de kontrolü elden bırakmayan zabıta ekipleri, pazar esnafına ve yurttaşlara sık sık sosyal mesafe ile maskelerin doğru kullanımı uyarıları yaptı. Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci ile Başkan Yardımcısı Okan Saral, yoğun kontrolün uygulandığı pazar yerindeki denetimleri ziyaret ederek esnaf ile yurttaşlara tek tek uyarılarda bulundu.

PAZARCILARIN VE YURTTAŞIN SAĞLIĞI KORUNUYOR
Atakumluların kültüründe pazardan alışveriş yapma kültürü olduğunu söyleyen Başkan Deveci, “Atakumlular da pazarı seviyorlar, geliyorlar, geziyorlar, komşularını burada görüyorlar bu alışkanlıklarını biraz ertelemelerini istedik. Pazarcı sayısını yarı yarıya azalttık daha seyrek olması için. Giriş ve çıkış alanlarını sınırlandırdık. Pazarcıların hem kendi sağlıklarını hem de alışverişe gelen vatandaşların sağlığını korumaya çaba gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.


DENETİMLE DİSİPLİNLE GERÇEKLEŞİYOR
Pazar esnafının denetiminde Atakum Kaymakamlığı ve Pazarcılar Odası’yla da iş birliği yaptıklarını belirten Başkan Deveci, “Bizim pazar yerlerimiz, hem bu disipline edilmiş yönüyle hem de sağlık açısından uygulanan denetimler yönüyle Atakumlu ve Samsunlu yurttaşlarımız tarafından Karadeniz’in en disiplinli, en uyumlu, sağlık kurallarını en iyi uygulayan pazar yerleri olarak konuşuluyor. Biz de hem zabıta ekiplerimizle hem de diğer görevlilerimizle bu disiplinden kopmamaya çalışıyoruz. Bir AVM’ye nasıl giriliyorsa, pazar yerine de öyle giriliyor. Bundan taviz vermiyoruz. Çünkü biz hemşerilerimizin sağlığını düşünüyoruz. Ve bunu onlara da sürekli anlatıyoruz” sözlerini kaydetti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.