Yaklaşık 130 yıllık geçmişe sahip Alibey Konağı’nın da tanıtıldığı iftar programında Başkan Özel, “Kaymakamımız ile kısa süreli uyumlu ve seviyeli bir çalışma ortamımız oldu. İlçemize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. Sayın Çiftci’yi her zaman ilçemize bekler ve onu misafir etmekten sevinç duyarız. Yeni görev yerinde kendisine başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcısı olsun” ifadelerine yer verdi. Kültür evi ile de ilgili düşüncelerini paylaşan Özel, “ Kültür evini devlete bağışlayan ve Ladik’imize kazandırılmasına vesile olan Alibey Konağı’nın varisi Firdevs Işık Yeten hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum. Bu projede emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve ilçem adına hepsine teşekkür ediyorum. Kültür evimiz, Ladik’in örf, adet, gelenek ve göreneklerinin sergilendiği güzel bir merkez olarak kullanılacak.” dedi.

Tanıtımı yapılan Alibey Konağı’ndaki kaymakama veda için tertiplenen iftar programında Başkan Özel, Kaymakam Çiftci’ye Ladik’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, ilçemizin tarihi sembolü olan Ladik Saat Kulesi’nin resminin yer aldığı plaketi takdim etti. İftar programında ayrıca İlçe Kaymakamlığı tarafından Ladik’in tarihi, doğal, sosyal ve kültürel değerlerinin yaşatılmasında emeği ve desteği olanlara teşekkür plaketi verildi.

İftarda; Kaymakam Muhammet Çiftci, Belediye Başkanımız Nurhan Yapıcı Özel, Alibey Konağı’nın varisi Firdevs Işık Yeten, ilçemiz protokol mensupları, kamu kurumlarının daire amirleri ve konağın yapımında emeği ve desteği geçenler yer aldı.