Başkan Şahin, Samsunsporun acısını bilbordlarla paylaştı

Samsunsporun her zaman yanında olan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsun sporun yaşadığı büyük acıyı unutmadı.

24.01.2017
A+
A-

Samsunsporun her zaman yanında olan Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin Samsun sporun yaşadığı büyük acıyı unutmadı. Başkan Şahin,  Samsun sporun 20 Ocak 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken geçirdiği Teknik Direktörü, 3 futbolcusu ve otobüs şoförünün hayatlarını kaybettiği elim trafik kazası dolayısıyla anlamlı bir mesaj yayınlamış, sosyal medyada paylaşımlar yapmış ve Samsun’da düzenlenen Mevlit-i Şerife katılmıştı. Başkan Şahin Samsun’un ve Türkiye’nin bu büyük acısını Bafra’nın çeşitli yerlerindeki bilboardlara yer vererek paylaştı.

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: Samsun spor ilçemizin çok önemli bir markasıdır. Tarihi başarılarla doludur. Türk sporuna sayısız futbolcu ve sporcu yetiştirmiştir. 20 Ocak 1989 tarihinde ise çok büyük bir acı yaşamıştır. Elim bir trafik kazasında 5 değerini kaybetmiş pek çok değeri de ciddi olarak yaralanmıştır. Bu acı Samsunumuzun ve Türkiye’nin ortak acısıdır. Bafra olarak bizde büyük bir acı yaşadık. 25 Mart 2008 tarihinde İki hocamız kulüp binamızda menfur bir silahlı saldırı sonucunda şehit edildi. Bir kulüp personelimiz ağır yaralandı. Bu acılar hepimizin Türk sporunun ortak acılarıdır. Bu acıları asla unutmamalı ve kaybettiğimiz değerlerimize vefamızı göstermeliyiz.

 

Samsunumuzun yaşadığı acıyı düzenlenen programlara katılarak paylaştık.  Bu büyük acının 28.yılında ilçemizin çeşitli yerlerinde ki billboardlarda da yer vererek değerlerimizi yâd ettik. 25 Mart tarihinde de 2 değerli hocamız Sedat Gezer ve İsmail Kurt hocalarımızı dualarla yâd edeceğiz. Bu büyük acımızı bir kez daha paylaşacağız. Tüm spor şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Mekânları cennet olsun. Değerli ailelerine ve camialarımıza sabırlar diliyorum.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.