‘BAYRAMINIZ KEMERLİ OLSUN!..’

Samsun’da Ramazan Bayramı öncesinde sürücüler emniyet kemerinin önemi konusunda bilgilendirildi

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda, bayram öncesinde jandarma ve polis ekiplerinin katılımıyla emniyet kemeri uygulaması yapıldı.

VALİ VE EMNİYET MÜDÜRÜ DE KATILDI
Uygulama kapsamında Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı Endüstri Meslek Lisesi önündeki cepte oluşturulan kontrol alanında Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Kıd. Alb. Ömer Ersever ve STK temsilcilerinin katılımı ile emniyet kemeri uygulaması yapıldı.

‘ŞEKER TADINDA BİR BAYRAM OLSUN’
Emniyet kemerinin trafikte hayat kurtardığının altını çizen Vali Zülkif Dağlı, “Trafikte emniyet kemeri çok önemli bir rol oynuyor. Araçta bulunan herkesin kemerini takması gerekiyor. Çocukların ön koltukta oturmaması da önemli. 12 yaşından küçük çocukların arkada çocuk koltuğunda oturması gerekiyor. Ayrıca araç kullanılırken cep telefonu ile konuşulmaması gerekiyor. İnşallah güzel, tatlı bayramında adına yakışır bir şekilde bir bayramımız olur. Şeker tadında bir bayramımız olur inşallah. Bu kapsamda Samsun’da ‘Bayramınız Kemerli Olsun’ sloganı ile yolda durduğumuz sürücüleri de emniyet kemeri konusunda uyarıp bilgilendiriyoruz” dedi.


İHA

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.