‘BİLİM PARKI’ ÖDÜL GETİRDİ!

Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde gerçekleşen Tam Bana Göre Festival’de, “Çarşamba Bilim Parkı”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görüldü

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından, 5-9 Ekim tarihleri arasında Ankara Başkent Millet Bahçesinde düzenlenen ‘Tam Bana Göre Festival’, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile kapılarını ziyaretçilerine açtı. Samsun’un Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Bilim Parkı ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödüle layık görüldü. Başkan Doğan ödülünü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan’ın elinden aldı.

ÇARŞAMBA’DA GENÇLER BİLİMLE İÇ İÇE
Festival için hazırlıklarını tamamlayarak Ankara’da yerini alan Çarşamba Belediyesi ekipleri, festival boyunca açacakları stant ile Çarşamba’yı ve ilçede gençlere yönelik yapılan yatırımları tanıtacak. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Genç zihinlerimizle Ankara’da buluştuk. Gençlerimiz bizim bugünümüz, güçlü yarınlarımız. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, AK Parti ailesi olarak gençlerimiz ile bir araya gelmekten, onların yanında olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirdiğimiz Bilim Merkezimizin bahçesinde yer alan Bilim Parkımız ile Cumhurbaşkanımız tarafından ödüle layık görüldük. Çok mutlu ve gururluyuz. Çarşambamızda gençlerimizin bilimle iç içe büyümesi için ilçemize kazandırdığımız Bilim Parkı’nın takdir görmesi bizler için çok gurur verici” dedi.

BİLİM PARKI’NIN ÖNEMİ BÜYÜK
Gençlerle bir arada olmanın mutluluğunu paylaşan Başkan Doğan, “İlçemizde bilim kültürünün gelişimini sağlamak, geleceğin bilim insanlarının Çarşambamızda yetişmesine katkı sunmak adına Bilim Parkımızı ilçemize kazandırdık. Sportif altyapımızın güçlendirilmesi, bileği ve yüreği sağlam sporcularımızın yetişmesi için tüm imkânlarımızı kullanıyoruz. İlçemizde, spor tesislerimizin yapımı, mevcut tesislerin güçlendirilmesi için çalışmalarımız hızıyla sürüyor. Eğitim kenti Çarşambamızda 3 fakülte, 2 meslek yüksekokuluna ev sahipliği yapıyoruz. Hayalimiz; aklı ve bilimi ön plana alan, yüreği milli değerlerimizle dolu olan gençlerimizin, toplumsal hayatın her alanında etkin rol aldıklarını görmek. Güçlü Türkiye, gençlerimizin başarıları ile daha da ileri gidecektir. Biz Çarşamba Belediyesi olarak gençlerimizin hayallerine destek olmaya, onlarla yan yana yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.