Bir Annenin Dramı! İşte skandal olay….

Bafra Devlet Hastanesinde görevli sekreterin hastaya fiziksel temas ve harekette bulunduğu şikayet dilekçesi Dr Hüseyin Çapoğlu tarafından sümen altı edildi.

10.02.2017
A+
A-

Bafra Devlet Hastanesinde görevli sekreterin hastaya fiziksel temas ve harekette bulunduğu şikayet dilekçesi Dr Hüseyin Çapoğlu tarafından sümen altı edildi.

Bir Annenin Dramı!…..

SADECE ÇOCUĞUNU TEDAVİ ETTİRMEK İSTEYEN BİR ANNE…

Bir Anne  Çocuğunu Tedavi ettirmek için 07-Aralık 2016 tarihinde Bafra Devlet Hastanesinde görevli Uzm Dr Burçak Taşkaya’yla görüşmek istediğini kapıda duran sekreterine belirtir.

Sekreter Ö.B hanım Anneye beklemesi gerektiğini söyler.

Biraz bekledikten sonra, Çocuğu hasta olan Anne dışarıda ve içeride hasta olmadığını, Dr Burçak hanımında içeride yalnız olduğunu ve çocuğununda çok ateşli olduğunu ifade ederek Dr hanıma özel bir şey sormak istediğini Sekreter Ö.B.hanıma belirtir.

KOLUNDAN TUTUP İTİKLİYOR

Sekreter Ö.B hanım Anneye Özel şeyin ne olduğunu sorar.O esnada Anne Oda Boş olduğu için girmek ister.

Sekreter Ö.B Hanım Annenin kolundan çekerek fiziksel temas ve harekette bulunarak Annenin odaya girmesine engel olur.

Anne ateş içinde olan çocuğunu tedavi ettirebilmek için sekreterle diyaloğa girmeden sekreteri hasta hakları birimine yazılı bir şekilde şikayet ediyor.

Anneye şikayetini geri alması için çok sayıda kişi araya giriyor.

Fakat anne ben haklıyım şikayetimi geri çekmem diyor.

HASTA HAKLARI BİRİM SORUMLUSU ÇAPOĞLU

Annenin şikayet dilekçesi Bafra Devlet Hastanesi hasta hakları biriminden sorumlu Dr Hüseyin Çapoğlu’nun önüne geliyor.

Dr Çapoğlu  hiçbir kamera kayıtlarını incelemeden annenin ifadesine başvurmadan tek taraflı sekreteri dinleyerek  karar veriyor. Karar metninde sekreterin yalnızca ikaz edildiği ifade ediliyor.

Karar örneği Anneye tebliğ edilence, Baba Bafra Devlet Hastanesi hasta hakları birimine gidiyor. Hasta hakları biriminde çalışan Özlem hanım Babaya, ‘Siz şikayetinizi geri çekmediniz mi? Dr Çapoğlu bize şikayetinizi geri çektiğinizi ifade etmişti’ diyor.

Baba; ‘Ne alakası var. Benim yada eşim tarafından size böyle bir talep geldi mi ?’ diye soruyor .Özlem hanım gelmediğini ifade ederek babaya baş hekimle görüşmesini söylüyor.

BİZ GAZETECİ OLARAK ARAŞTIRDIK

Burçak hanımın yanında görev yapan sekreter Ö.B’nin Dr Çapoğlu tarafından işe alınmış olduğunu öğrendik.

Hasta haklarına şikayet yapıldıktan sonraki aşama tam bir skandal!

ARAŞTIRDIK ,PROSEDÜR NASIL İŞLİYOR DİYE

Anne şikayetini yaptıktan sonra  Kurul Başkanı Dr Çapoğlu ve kurulu toplanarak sekreterin ve Annenin ifadelerini almaları gerekiyordu.

İki tarafın ifadeleri alındıktan Sonra kamera kayıtları incelenip kararın çıkması ve Hatta kanunen özel bir firmanın  elemanı olan sekreterin, Bafra Devlet Hastanesinde firmanın görevlendirmiş olduğu  personel müdürüne Dr Çapoğlunun yazıyı göndermesi gerekiyordu.

SONUÇ OLARAK

Bugün Devlet Hastanesinde yapmış olduğumuz geniş kapsamlı araştırmalarımızda.

1-Sekreterin Çapoğlu tarafından işe alındığını

2-Kamera Kayıtlarının incelenmediğini

3-Annenin İfadeye çağrılmadığını

4-Çapoğlu, Şikayetçi tarafla görüşmeden hasta hakları birimi arayıp anne şikayetini geri çekecek deyip Hasta hakları birimini yanıltığı

5- Sekreterin çalıştığı firmanın, Bafra Devlet Hastanesinde görevlendirdiği Personel müdürüne bilgi verilmediği (Olaydan Bilgisi yok)

6-Bir sekreter Hastaya Özel sorunun nedir sorma yetkisine sahip olmadığını

7- Sekreter Ö.B Hanım hakkında 2 tane daha Hasta şikayet dilekçesi olduğunu Ve hep sözde ikaz edildiğini tespit etdik

Kimi kime şikayet edeceksiniz?

Hastanede vatandaşa yapılan haksız muameleler sümen altı ediliyorsa bu vatandaş artık kime güvenecek?

Dr Hüseyin Çapoğlu tarafından sümen altı edilen hasta şikayetleri hastane yetkilileri tarafından nasıl göz yumuluyor anlamış değiliz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Misafir dedi ki:

    Siz de tek taraflı dinleyip yorum yapmışsınız. Kimsenin hasta ve yakınlarına böyle davranmaya hakkı olmadığı gibi, hastaların da izinsiz odaya girmesi hoş değil. Bence bu haberin amacı doktoru kötülemekten başka bir şey değil. Çıkarlarınız mı ters düştü?

  2. Hasan turhan dedi ki:

    Ne alaka hiçbir doktorun hemşirenin mesai saati içinde özel işi olamaz varsa alır iznini ogünmuayene yapmaz odası kapalı olur gelelim doktorların sekreterlerine hepsinde hava 1500 sanki hastanenin baş hekimleri insanca muamele yapanı çok az onlara sözüm yok ama ukala dümbeleği çok içlerinde sanki bunu yönetim bilmiyor kimi kime şikayet ediyoruz dimi