Boğulması soruşturmasında 3 gözaltı

Bafra İlçesi’nde dün Kuran Kursu öğrencisi S. K. ve M. R. K.’nın denizde boğulmasıyla ilgili soruşturmada, onlarla birlikte denize gören 3 görevli gözaltına alındı

Atakum İlçesi’ndeki Kuran Kursu öğrencileri yanlarında kursta görevli hocalarıyla dün gittikleri Bafra İlçesi’ne bağlı Koşuköyü Mahallesi sahilinde serinlemek için denize girdi. Bir süre sonra 16 yaşındaki Ö.F. Ş., 15 yaşındaki M. R.K. ve 16 yaşındaki S. K.’nın denizde boğulma tehlikesi geçirdiğini gören hocaları ve çevredekiler bir yandan onları kurtarmaya çalışırken, bir yandan güvenlik güçlerine ve sağlık ekiplerine haber verdi. Denizden çıkarılan ve hastaneye kaldırılan  gençlerden M. R. K. Bafra Devlet Hastanesi’nde, S. K. ise Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Ö.F. Ş.’nin ise Bafra İlçe Devlet Hastanesi’nde tedavisinin devam ettiği belirtildi.

HOCALARI GÖZALTINDA

Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmada boğulan öğrencilerle birlikte denize giren Kuran Kursu’nda görevli hocalar A.A., Y. D.ve S. P., bugün jandarma tarafından gözaltına alındı. Bafra İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifadeleri alınan 3 öğretmen adliyeye sevk edildi.

Bu arada denizde boğularak ölen Kuran Kursu öğrencileri S. K.`nın cenazesinin otopsinin ardından memleketi Kayseri’ye, M.R. K.ise Şanlıurfa’ya gönderileceği belirtildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.