Borçlara çare gençlere imkan

İYİ Parti Bafra İlçe Zafer Bektaş, partilerinin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerden zaferle çıkacaklarını söyledi

“TÜRKİYE DAYANIŞMA FONU’NU KURACAĞIZ”

İktidarımızın ilk 100 gününde Türkiye Dayanışma Fonu’nu kuracağız.

Bu Fon ile, 30 Nisan 2018 tarihi itibarıyla borçları yasal takibe ya da yakın takibe alınmış ve de borçları tahsilat şirketlerine satılmış olan 5 milyon vatandaşımızın tüketici kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçlarını satın alacağız. Asgari ücretlinin, İşsizlerin, Emeklinin ve Şehit ve gazi ailelerinin bu kapsamdaki borçlarını sileceğiz. Maddi durumu nispeten yerinde olan vatandaşın borcunun yüzde 80’ini sileceğiz. Kalan yüzde 20, 10 yıl takside böleceğiz. Borç ödemesi bitene kadar yeni kredi çekilmesine izin vermeyeceğiz.

“GENÇ GİRİŞİMCİLİĞİ VE İSTİHDAMI TEŞVİK EDECEĞİZ”!

Bektaş: Şirket kurmayı planlayan veya 2 yıl içinde şirket kurmuş olan genç girişimcilere, projeleri ve şirketleri gerekli yeterlilikleri sağladığı takdirde 100 bin liraya kadar, 5 yıl ertelemeli 0 faizli kredi imkânı sağlayacağız. Gençlerin kurduğu şirketlere belirli bir süre vergi muafiyeti uygulayacağız ve yeni genç istihdamı sağlayan şirketler için gelir vergisi muafiyeti uygulayacağız. ’dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.