BU KEZ MÜZEDE!

Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB) bir ilke imza atarak Müze Konseri Projesi’ni başlatıyor. Projenin ilk ayağında ilk konser Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi’nde

BU KEZ MÜZEDE!

Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB), şehir kültürünün dinamiklerini müzikle zenginleştirmek amacıyla opera sahnesinden farklı mekanlarda gerçekleşmesi planlanan yeni projelerin ilki olan ‘Müze Konseri’ni MEDİKÜM Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi’nde hayata geçirecek.

BU KEZ MÜZEDE!

İLK KONSER CERRAHİ ALETLER MÜZESİ’NDE
‘Müze Konseri’ konser serisiyleyüzyılların ruhunu ve dokusunu taşıyan somut eserlerin ve mekanların yarattığı atmosferi müziğin ruhuyla birleştirecek olan SAMDOB, ilk konseri 2 Aralık 2022 Cuma saat 20.00’de Cerrahi El Aletleri ve Sağlık Müzesi’nde verecek.

FARKLI MÜZELELERDE FARKLI KONSRLER
Konserde Diego Moccia piyanist olarak yer alırken, opera sanatçıları Seda Ortaç, Ari Edirne ve Murat Göçken sevilen opera eserlerinden seçkin aryalar ve düetlerle dinleyiciyle buluşacaklar. Müze konserleri 2022 – 2023 sanat sezonu boyunca Samsun’un farklı müzelerinde farklı konseptler ve konserlerle devam edecek.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle engelli dinleyicilerin ücretsiz giriş yapacağı konser için ‘müze giriş ücreti’ ödenecektir. Müze giriş ücretleri tam 20 Türk Lirası, öğrenci 15 Türk lirası.

BU KEZ MÜZEDE!

Murat GÖÇKEN

BU KEZ MÜZEDE!

Ari EDİRNE

BU KEZ MÜZEDE!

Seda ORTAÇ

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.