BUGÜN BİRİNİN GÜLÜMSEME SEBEBİ OLUN

03.07.2020
A+
A-

Songül Kişioğlu’nun kaleminden..

Sevgili okurlar, sabah güneşinin parıltıları penceremden süzülürken satırlarımla gönül pencerenizden süzülmek hatta bana ait bir şiirimi bırakmak isterim.

Hangi cümleyi kursam senin için yetersiz kalır
Dilimin sustuğu, gözlerimin konuştuğu,
Saklımdasın dediğim yerdesin
Sen iliklerime kadar bendesin..

Sevdiğiniz insanların hayatlarına geçmişte ellerinizle değil, yüreğiniz ile dokunabilmişseniz başka başka hayatlar sürdürüyor olsanız bile gerçekte hiç ayrılmamışsınızdır aslında.

Birbirimizde saklı olan insanların varlığı yada yokluğunun kalbimizde ki izleri ile uyuyor ve yeni bir güne uyanıyor ardından güneşi en muhteşem parıltıları ile görüyoruz.

Yaşadığımız her yeni günde iyilik yapmak, öğrenmek, takdir etmek, telafi etmek, sevmek ve sevilmek, gülümsemek ve birilerini gülümsetebilmek için yeni fırsatlarımız var.

Yaşadığımız her an ve ardımızda bıraktıklarımız bizi oluşturur. Hayat bence akılda tutuldukça ve yaşandıkça rotasını belirleyebileceğimiz bir yolculuktur. Bu yolculuk sırasında kendi kaderimizin mimarı oluruz.

Yaşamlarımızın içeriğinde her bir insan aslında kendi hayatlarının kahramanıdır. Bu kahramanların kimi yaşam yolculuğunda geçmişte rotasını belki en iyi şekilde belirleyememiştir ancak geç kalmışta değildir. Onlar için zaman kaybolmuşmudur elbette hayır, çünkü yaşadıkları ile kendisi için menfi yada müspet yeni bir hayat inşa edebilir.

Hayatlarımızın inşası için gerekli olan tek şey sevgidir. Sevginizi sessizliğe mahkum etmeyin ve dile getirin. Sevin hem de çokça sevin, sevginizle sadece kendi hayatınızın değil başka hayatlarında mimarı olun.

Saklımdasın diyebileceğiniz insanları hatırınızda tutun ve yüreğinizde saklayın, gün gelir hatırınızda ki insanların yaşamınıza bıraktığı izler ile küllerinizden yeniden doğarak hayatınızın mimarı olabilirsiniz.
Mimarı olduğumuz hayatlarımızda yer alan sevdiklerimiz, ailemiz, arkadaşlarımız ve komşularımızın gönüllerine naifçe dokunalım. Onları dinleyelim, nazik sözler söyleyelim, sorunlarını çözmelerinde destek olalım yani yüreklerinde güneşin parıltısı olalım.

Unutmayın! Sevgi en büyük güçtür, sevgimizle hep birlikte güçlü ve güvende olalım.

Bugün birinin gülümseme sebebi olmanız dileklerimle…

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.