BÜYÜK TEPKİ!

İYİ Parti Grup Başkanvekili Samsun Milletvekili Erhan Usta, hastaneye kaldırılan İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu için mesaj yayınlayınca ortalık karıştı

İsmailağa cemaati lideri, 92 yaşındaki Mahmut Ustaosmanoğlu hastaneye kaldırıldı. Yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle rahatsızlanarak hastaneye kaldırılılan Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yoğun bakım servisinde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

‘ÖMRÜNÜ İSLAMA ADAMIŞ BİR İSİM…’
İsmailağa Cemaati sosyal medya hesabından Mahmut Ustaosmanoğlu için dua talebinde bulundu. İYİ Parti Grup Başkanvekili Samsun Milletvekili Erhan Usta ise, Mahmut Ustaosmanoğlu için mesaj yayınladı. Erhan Usta, “Ömrünü islama adamış bir isim Mahmut Ustaosmanoğlu…Allah’tan acil şifalar dilerim…” dedi.

TEPKİLER: İYİ PARTİ CEKETİNİ ÜZERİNDEN ÇIKART!
Erhan Usta’nın attığı bu mesaj, büyük tepkilere yol açtı. Oktay Oral isimli kullanıcı, “İYİ Parti ceketini üzerinden çıkartmak kaydıyla istediğiniz şeyhe, cemaate, tarikata övgüler düzebilirsiniz. Ama eğer bu partideylseniz Cumhuriyetin temel taşlarına aykırı düşünemezsiniz” yanıtını verdi.

‘İYİ PARTİLİYİM, AŞIRI RAHATSIZ OLDUM’
Nisa Çakır Yıldırım adlı kullanıcı ise, “Bir İYİ Partili olarak bu talihsiz açıklamanız beni aşırı rahatsız etti. Bizim hacı, hoca, cemaat vb grup ya da kişilerle bir bağımız, bağlantımız hele hele gönül bağımız asla olamaz” diye yazdı.

‘CEMAAT LİDERLERİYLE HİÇ İŞİMİZ OLMAZ’
Uğur Gökçebay adlı kullanıcı, “Böyle İYİ ise ben hiç İYİ değilim” yanıtını verirken, İYİ Takım adlı kullanıcı ise Erhan Usta’ya tepkisi şöyle dile getirdi:

“İYİ Parti’nin cemaatlerle ve cemaat liderleriyle hiçbir işi olamaz. İşi olan varba eğer seçmenin İYİ Parti’deyken çıkmasın. Herkes kendine yakışan yerde yapsın işin. Sayın Genel Başkanımızın da bu konuda bizimle hemfikir olduğuna eminim.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.