CAMEK, FUARA HAZIR!

Canik Belediyesi CAMEK’te eğitim gören kursiyerlerin ürettiği mobilya ürünleri 1 hafta boyunca TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde sergilenecek

Samsun‘da mobilya sektörüne nitelikli personel yetiştiren Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (CAMEK), 8-13 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı’na katılıyor.

OKA DESTEKLİ KURS MERKEZİ
2021 yılında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından sağlanan 2 milyon TL hibe programıyla kurularak eğitim faaliyetlerine başlayan CAMEK, kuruluşunun ilk yılında Türkiye’de isim yapmış önemli mobilya firmalarının yer aldığı fuar etkinliğine katılarak büyük bir başarıya imza atıyor.

‘PROJE BÜYÜK SES GETİRECEK’
CAMEK projesi sayesinde mobilya sektörüne nitelikli personel kazandırdıklarını ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Meslek kurslarımız Ahşap CNC Operatörü, Bilgisayar Destekli 3 Boyutlu Mobilya Tasarım, Mobilya Döşeme Dikiş, Mobilya Döşeme Kesim Kursları olmak üzere mobilya sektörü alanında dört farklı modülde eğitim vermektedir. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslarımız aracılığıyla öncelikli olarak gençlerin, kadınların ve dezavantajlı gruplarımızın meslek edinmelerini hedefledik. Hem istihdama katkı sunuyor hem de mobilya sektörüne nitelikli personel kazandırarak ülke ekonomisine insan kaynağı sağlıyoruz. Ben inanıyorum ki kursiyerlerimizin ürettikleri ürünler fuara katılan pek çok firma tarafından beğeniyle karşılanacak ve CAMEK projemiz bu tür etkinlikler sayesinde sektörde büyük ses getirerek pek çok çevre tarafından örnek alınacaktır” dedi.

SEKTÖRE NİTELİKLİ İNSAN GÜCÜ
CAMEK sayesinde bölgedeki mobilya sektörüne nitelikli personel kazandırdıklarına vurgu yapan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, fuara katılmalarındaki ana gayenin yetişmiş insan gücü ile sektörü bir araya getirmek olduğunu söyledi. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bu tür büyük organizasyonlar aracılığıyla mobilya sektörünün ihtiyaç duyduğu kalifiye personelleri sektörün önde gelen kuruluşlarıyla bir araya getirmiş oluyoruz. Son teknolojiyle donattığımız atölyelerimizde uzman eğitmenler tarafından mobilya sektörünün birbirinden önemli alanlarına nitelikli insan gücü yetiştiriyoruz. Stantlarımızı ziyaret eden firma yetkilileri bizden nitelikli personel temininde bulunabilecekler. Bu sayede mobilya alanında yetişmiş kalifiye personelimizi sektörün önemli firmalarıyla buluşturup istihdama katkı sağlamayı amaçladık” diye konuştu.

Samsun Mobilya Dekorasyon Fuarı, 8-13 Mart 2022 tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Girişin ücretsiz olduğu fuar bu tarihlerde saat 10.00 ve 20.00 arasında açık olacak.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.