‘ÇANAKKALE’ MENÜSÜ!

Samsun’un İlkadım Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte Vali Zülkif Dağlı olmak üzere protokol üyeleri vatandaşlara ‘Çanakkale Savaşları Menüsü’ ikram etti

Samsun‘da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş‘ın talimatlarıyla gerçekleştirilen organizasyonda, cuma namazı sonrası Büyük Cami cemaatine Çanakkale Zaferi’ni kazandıran kahramanların akşam yemeği menüsü olan ‘buğday çorbası ile üzüm hoşafı’ ikram edildi.

İKRAM, PROTOKOL ÜYELERİNDEN
İlkadım Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü nedeniyle Büyük Cami çıkışında ve Bulvar AVM’de kurulan stantlarda Çanakkale’de savaşan askerlerin yemeği olan ’asker tayını’ ikram etti. Belediye ekipleri tarafında dağıtılan yemek kısa sürede tükendi. Etkinlikle 5 bin kişiye yemek ikramında bulunurken, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, Samsun Emniyet Müdürü Ömer Urhal askeri kıyafet giyen belediye personeli tarafından dağıtılan ikram standına geçerek menüyü vatandaşlara ikram etti.

‘DÖNEMİN RUHUNU YAŞATMAK İSTEDİK’
Çanakkale Destanı’nın 107’inci yıl dönümü dolayıyla yağlı Bbğday çorbası ve hoşaf ikram etmeyi istediklerini belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Türk’ün ulusal savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin Yıldönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin o dönemdeki ruhun yaşatılmasını istedik. Çanakkale oraya giderken geri dönmeyi düşünmeyenlerin destanıdır. Bizde Çanakkale kahramanlarımızın ruhunun anısına, o günleri hatırlamak adına Cami cemaatimize ve ilçe halkımıza Çanakkale menüsünü ikram ettik. Bu vesile ile vatan uğruna kanlarını akıtan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale kahramanlarını şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.