CANİK HAREKETE GEÇTİ!

Samsun’da, Canik Belediyesi Arama Kurtarma (CAK) ekipleri merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesi olan ve çevre illerden hissedilen 7,7 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlar için harekete geçti

CANİK HAREKETE GEÇTİ!

Samsun‘da Canik Belediyesi’ne bağlı hizmet veren CAK ekipleri yaşanan deprem sonrası hızla hazırlıklarını tamamlayarak arama kurtarma ve yardım çalışmalarına katılmak üzere bölgeye doğru yola çıktı. Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, depremin ardından CAK ekiplerinin hemen deprem bölgesine doğru yola çıktığını, ilçede depremzede vatandaşlar için yardım çalışmalarının büyük bir hassasiyetle sürdürüldüğünü söyledi.

‘YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ’
Canik Belediyesi Arama Kurtarma (CAK) ekiplerinin deprem bölgesinde arama kurtarma çalışmaları gerçekleştireceğini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Depremin ülkemizde yaşandığı haberinin ardından hemen harekete geçtik. CAK ekiplerimiz kısa bir sürede hazırlıklarını tamamlayıp deprem bölgesine doğru yola çıktı. Arama ve kurtarma çalışmaları gerçekleştirecek olan ekibimiz destek malzemelerini de bölgeye ulaştıracak. Valiliğimiz ve AFAD ile koordinasyon halinde depremzede vatandaşlarımız için çalışmalarımızı büyük bir hassasiyetle yürütüyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Cenab-ı Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza etsin. El ele yaralarımızı birlikte saracağız” dedi.

DEPREM BÖLGESİNE SICAK YEMEK
Canik Belediyesi tarafından deprem bölgesine gönderilen sıcak yemek aracı depremden etkilenen vatandaşlar için bölgede faaliyet gösterecek. Sıcak yemek aracında hazırlanan yemekler depremzede vatandaşlara ve arama kurtarma ekiplerine ikram edilecek.

CANİK HAREKETE GEÇTİ!

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.