CARMEN, DANS EDİYOR!

Samsun Devlet Opera ve Balesi(SAMDOB), bale ve flamenkonun muhteşem uyumu olan dünyaca ünlü Carmen’i Samsunlu sanatseverlerle buluşturuyor

CARMEN,

Yeni sanat sezonunu yepyeni eserlerle açan Samsun Devlet Opera ve Balesi, dünyaca ünlü kadın karakter “Carmen”in bale yorumuyla sezona devam ediyor.

CARMEN, DANS EDİYOR!

SEVİLLA’DA KURAL TANIMAZ BİR AŞ
Fransız yazar ProsperMérimée’nin ‘Carmen’ isimli romanından dünyanın en ünlü operalarından biri olan ‘Carmen’i yaratan Georges Bizet’in muhteşem müziği, klasik bale ve flamenkoyla harmanlanarak yepyeni bir anlam kazanıyor.
İspanya’nın Sevilla kentindeki bir tütün fabrikasında çalışmakta olan asi güzel Carmen’in Don Jose ve Escamillo ile yaşadığı gelgitli ve kural tanımaz aşk ilişkisini anlatan iki perdelik bale eseri “Carmen”,koreograf ve libretto yazarı Carlos Vilan’ınorijinal koreografisiyle sahneye koyulacak.

CARMEN, DANS EDİYOR!

Eserin müzik düzenlemesi TulioGagliardoVaras’a ait. Orkestrayı ise dönüşümlü olarak TulioGagliardoVaras ve Kıvanç Tepe yönetecek. Dekor Tasarımı Tayfun Çebi’ye Kostüm Tasarımı ise Gülay Korkut’a ait. Eserin Işık Tasarımını Oğuz Murat yılmaz yaptı. Başkemancı ise Didem Tepe.

CARMEN, DANS EDİYOR!

3 Aralık 2022 Cumartesi akşamı saat 20.00’de Aydın Gün Salonu’nda gerçekleşecek Carmen bale eserinin prömiyeri için biletler biletinial internet sitesinden ve Samsun Devlet Opera ve Balesi gişesinden alınabilir.

CARMEN, DANS EDİYOR!

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.