ÇED Onaylandı

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Göksel BAŞAR, Bafra Medikal OSB’de ÇED Raporunun Olumlu Sonuçlandığını belirterek açıklamalarda bulundu.

18.04.2016
A+
A-

Bildiğiniz üzere, 2001 Yılında karma organize sanayi bölgesi olarak tüzel kişilik kazanan Bafra Organize sanayi bölgesinin 100 hektarlık 2. Etap’ı Medikal Organize Sanayi Bölgesi açılması için girişimler başlatılmıştı.

Bugün geldiğimiz noktada T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirme, İzin ve Denetim Müdürlüğü’nün yapmış olduğu incelemeler sonucu Bafra Medikal İhtisas  Organize Sanayi Bölgesi için yapılan ÇED Raporu Başvurumuz OLUMLU olarak sonuçlanmıştır.

Medikal ürünlerde %80 olan dışa bağımlılığımızın azaltılması ve Samsun İlinde kümelenmiş olan Medikal firmalarının sektörde kapasite ve üretimlerini arttırıp daha da büyümeleri, bölge ve Ülke ekonomisine sağladığı katkıların artması ve yurtdışına olan bağımlılığımızın minimuma indirilmesi açısından Bafra Medikal İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hayati önem taşımaktadır.

ÇED Raporu sürecinde destek veren herkese teşekkürlerimi belirterek, çalışmalarımıza bundan sonra da ara vermeden devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum.

diyerek sözlerini bitirdi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.