‘ÇEVRE’ HAMLESİ!

Samsun’da, çevreye duyarlı yeni projeleriyle sık sık gündeme gelen Canik Belediyesi, ilçede ‘Çöp Aktarma İstasyonu Transfer Merkezi’ kurdu

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçenin Dereler Mahallesi’nde yaklaşık 5 bin metrekare alan üzerinde kurulan Çöp Aktarma İstasyonu Transfer Merkezi’ni ziyaret ederek burada incelemelerde bulundu. Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik Belediyesi tarafından toplanan çöplerin kurulan bu merkezde TIR kamyonuna yüklenerek Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait Katı Atık Düzenli Depolama Sahası’na gönderileceğini belirtti. Başkan Sandıkçı, çevre temizliğine büyük katkı sağlayacak bu merkezin çöp araçlarının daha verimli kullanımı noktasında Canik Belediyesi’ne de zaman ve maliyet tasarrufu sağlayacağını ifade etti.

‘KAYNAKLARI İSRAF EDEMEYİZ’
Belediyecilik hizmetlerinin her alanda kendilerine sorumluluk yüklediğinin altını çizen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Belediyecilik hizmetleri her alanda bize sorumluluk yüklemektedir. Hem insanımıza karşı sorumluluklarımız var hem çevreye hem de gelecek nesillere. Belediyecilik hizmetlerini yerine getirirken en başından bu sorumlulukları yüklenmiş olmamız gerekmektedir. Bu hizmetleri verirken de kaynakları israf etmeden en kısa sürede en verimli sonuca ulaşmak adına gayret etmekteyiz. Çünkü milletimizin bize yüklediği emanetini taşıyoruz. Milletimizin bize emanet ettiği imkanları en verimli şekilde kullanmak da bu sorumluluğun gereğidir” dedi.

Başkan Sandıkçı, “Çöp Aktarma İstasyonu Transfer Merkezi ile vatandaşımıza vereceğimiz çevre ve temizlik hizmetlerimiz daha kısa sürede ve daha verimli şekilde sağlanacak” diye konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.