ÇEVRECİ OKUL PİRİ REİS!

Samsun’da TEMA İl Yetkilileri, Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle çalışmalarını paylaştı. Lise, ‘TEMA Okulu’ unvanını almak için ilk adımı attı

ÇEVRECİ OKUL PİRİ REİS!

Kurulduğu 1992 yılından itibaren doğa ve çevre için mücadelesini sürdüren Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), okullarda öğrencileri bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluşan TEMA il ve ilçe yetkilileri, vakfın çalışmaları konularında bilgilendirme yaptı.

VAKFIN ÇALIŞMALARINI ANLATTILAR
Okul Konferans Salonu’ndaki programda, İl Temsilcisi Leman Özay, İlkadım İlçe Sorumlusu ve aynı zamanda okul İngilizce Öğretmeni Derya Keleş Korkmaz, İlkadım Eğitim Sorumlu Yardımcısı Fatma Şentürk, İlkadım Fatih Mahalle Sorumlusu Hatun İlke Uysal Öztürk, Eğitim Koordinatörü Begüm Özdoğan, vakfın çalışmalarını paylaştı.

’30 YILDIR ÇABA HARCIYORUZ’
Samsun İl Temsilcisi Leman Özay, öğrencilerle bir arada bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “TEMA, biyolojik çeşitlilik, iklim değişiklikleri, sıfır atık, geri dönüşüm, bilinçli tüketim, çevre ve doğal varlıkları koruma, yaşanılabilir bir gelecek için 30 yıldır çalışmalarını sürdürüyor. Bugün de Piri Reis MTAL öğrencilerine çalışmalarımızı anlattık. Bugün burada toplanmamızı sağlayan okul idarecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

‘SINIFIMI ‘TEMA SINIFI’ YAPMAK İSTİYORUM’
TEMA Okulu olunması noktasında gönüllülük vurgusu yapan İlkadım İlçe Temsilcisi Derya Keleş Korkmaz, “Okul mevcudunun yaklaşık 80’inin gönüllü olmasıyla birlikte okul ‘TEMA Okulu’ unvanı kazanıyor. Yine okul içerisindeki sınıflar da aynı şekilde ‘TEMA Sınıfı’ unvanını alıyor. Kendi sınıfımın bu unvanı alması için çaba harcayacağım. Gönüllülük konusunda olumlu dönüşler aldık. Ayrıca bu tür gönüllülük çalışmalarının yurtdışındaki üniversitelerin kabul sınavlarında önemli olduğunu öğrencilerimizin bilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Programın sonunda İl Temsilcisi Leman Özay, Okul Müdürü Taner Alp’e teşekkür mektubu sundu.Müdür Alp de TEMA Okulu olmak için çaba harcayacaklarını dile getirerek, TEMA yetkililerine teşekkür etti.

Nisanur ÖZYURT

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.