Çiğdem Karaaslan, Almanya’da

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Almanya’da gurbetçilerle bir araya geldi, sorunlarını dinledi

Çiğdem Karaaslan

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, beraberinde AK Parti İstanbul Milletvekili Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyon Başkanı Zafer Sırakaya ile birlikte Almanya’ya gitti. Burada bir dizi ziyaretlerde bulunacak olana Karaaslan, ayrıca toplantılara katılacak. Çiğdem Karaaslan, gurbetçilerle de bir araya gelerek sorunlarını dinleyecek.

Çiğdem Karaaslan

UID HAMBURG’UN DAVETLİSİ
Uluslararası Demokratlar Birliği(UID) Hamburg Bölge Teşkilatı’nın davetlisi olarak Hamburg’a gelen Çiğdem Karaaslan ve Zafer Sırakaya, ilk olarak Başkonsolos Emine Derya Kara’yı ziyaret etti. Ardından UID temsilcileriyle ve Kadın Kolları teşkilatı ile Hamburg ofislerinde bir araya gelen Çiğdem Karaaslan, “Kalpleri her daim Türkiye ile olan, çalışmalarını da bu güçlü motivasyonla sürdüren UID Hamburg ailesini tebrik ediyorum” dedi.

Çiğdem Karaaslan

TÜRK ESNAFLARI ZİYARET
Çiğdem Karaaslan, Hamburg programının 2’nci gününde ise Türk esnafları iş yerlerinde ziyaret etti. Karaaslan, esnaflara, “Sizlere Cumnhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. Sizlerin sorunlarıyla, dertleriyle yakından ilgileniyoruz. Bunların çözümü konusunda tüm gayretimizi ortaya koyuyoruz. Gurbette yalnız değilsiniz” diye seslendi.

Çiğdem Karaaslan

TÜRKİYE VE KÜRESEL BARIŞ
Habmurg’ta Türkçe yayın yapan Post Gazetesi’ni de ziyaret eden Çiğdem Karaaslan, “Almanya’da yaşayan vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımızı, Türkiye’nin küresel barışın sağlanması ve krizlerin çözülmesine öncülük eden diplomasi başarısını anlattık. Başarılı bir gezi programında gurbetçilerimizle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.