‘DEMOKRASİ ADINA UTANÇ VERİCİ!..’

CHP Samsun İl Örgütü, ‘terör örgütü propagandası’ yapmakla yargılanan ADD Başkanı Dr. Işık Özkefeli ile Eğitim-İş Şube Başkanı Onur Gündüz’de destek verdi

CHP Samsun İl Başkanlığı, Deniz Gezmiş’in ölüm yıl dönümü olan 6 Mayıs’ta yapmış olduğu paylaşımları nedeniyle haklarında, ‘sosyal medya üzerinden silahlı terör örgütü propagandası yapmak’ suçlamasıyla Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli ve Birleşik Kamu İş Sendikası Samsun Temsilcisi Onur Gündüz’e açılan davayla ilgili bir basın açıklamasında bulunndu.

3 FİDAN 49 YILDIR ANILIYOR
İlkadım İlçesi Çiftlik Süleymaniye Geçidi’nde bir araya gelen partililer adına basın açıklamasını CHP İl Başkanı Fatih Türkel yaptı. Türkel, kısaca şunları dile getirdi:

Deniz Gezmiş ve arkadaşları cunta hükümeti tarafından idam edileli 49 yıl olmuş. 49 yıl içerisinde binlerce anma programı düzenlenmiş o günden bugüne belgeseller çekilmiş, hala yayında olan kitaplar yazılmış, hala yayınlanan filmler çekilmiş ve hala gösterimdedir. 49 yıldır üç Fidan binlerce kez her 6 Mayıs’ta sosyal medya hesaplarından binlerce kişi 3 fidanı anmaktadır.

ÖCALAN’I TV’YE ÇIKARTANLARA BAKIN
Onur Gündüz ve Işık Özkefeli, yine Deniz Gezmiş’in ölüm yıldönümünde sosyal medya aracılığı ile 3 fidanı anmış arkadaşlarımıza terör propagandası yapmaktan dava açılmıştır. Kahrolsun emperyalizm yaşasın tam bağımsız Türkiye diyenleri anmak suç değildir terör propagandası yapmak hiç değildir. Eğer terör propagandası yapanlar aranıyor ise eski PKK yöneticisi Osman Öcalan’ı devletin televizyona çıkarılanlara bakılmalıdır. Eğer terör örgütü propagandası yapanlar aranıyor ise Abdullah Öcalan’ın mektubunu Anadolu ajansı aracılığıyla servis edenlere bakılmalıdır.

TERÖR PROPAGANDASI DEĞİL İFADE ÖZGÜRLÜ
Arkadaşlarımızın duruşundan, Atatürkçülüğünden, yurtseverliklerinden şüphemiz yoktur. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak arkadaşlarımızın sonuna kadar yanındayız ve bu davanın takipçisiyiz. İfade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gereken açıklamaların terör örgütü propagandası yapmak ile ilişkilendirilmesi şehrimiz ve ülkemiz demokrasisi açısından da bir utanç vesilesidir.”

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.