DEPREM BÖLGESİNE!

Samsun Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu(KESK) Kadın Meclisi, afet bölgelerine yardım amacıyla toplanan yardım kitlerini bölgeye gönderdi

Samsun Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu(KESK) Kadın Meclisi, afet bölgelerine yardım amacıyla toplanan yardım kitlerini bölgeye gönderdi

Samsun’da KESK Samsun Şubeler Platformu bünyesindeki sendika temsilcilerinden oluşan KESK Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi afetzede bölgesindeki kadınlar için seferber oldu.

KADIN AFETZEDELER VE İHTİYAÇLARI
KESK Dönem Yürütmesi adına konuyla ilgili bir açıklamada bulunan Büro Emekçileri Sendikası(BES) Samsun Şube Kadın Sekreteri Emine Boyraz, şu bilgileri verdi:

“8 Mart’a yaklaşırken, depremden etkilenen kadınların ihtiyaçlarını rahatça ifade edemediklerini de gözeterek, deprem bölgelerinde KESK Kadın Koordinasyon Çadırları üzerinden çok yönlü bir çalışmayı örgütlüyoruz. Hatay, İskenderun, Adıyaman, Pazarcık/Narlı, İslahiye, Malatya’da kadından kadına dayanışmayı örüyoruz. Bu amaçla biz de Samsun KESK Kadın Meclisi olarak dayanışma için topladığımız kitleri bölgeye gönderiyoruz.

‘YAŞAMI YENİDEN KURACAK GÜCÜMÜZ VAR’
Öfkemizle, isyanımızla kadın dayanışmasını örüyor, yaşamı yeniden kuruyoruz. Bu 8 Mart’ta da tüm kadınlarımızı birlikte dayanışmaya çağırıyoruz.
Biz birlikte güçlüyüz. Yaşamı yeniden kuracak gücü birlikte bulacağız. Soracak hesabımız, yeniyi kuracak gücümüz var.”

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.