DEVLET GÜVEN VERMEK ZORUNDADIR

Devlet kurumları üzerinde hiç bir gölge olmamalıdır. Ne yazık ki toplumun ciddi bir kısmında kamu kurum ve kuruluşlarına karşı önemli bir güvensizlik bulunmaktadır.

Belediyelerin ihaleleri, genel  ihale sistemi, yap işlet devret konusu  kamuya personel alımı, atamalar, mülakat uygulamaları,  TÜİK, Merkez Bankası, göç idaresi kurumu,  adalet sistemi TBMM gibi önemli kurumlar ve konular toplumumuzun temel taşlarıdır. Buralarda sarsılmaz bir güven şarttır.

Bu güvensizliklerin ortadan kalkması gerekiyor. Bu güveni sağlamak iktidarın görevidir.  Bu güvenin oluşması Toplumsal huzur, kardeşlik, barış sevgi, birlik ve beraberlik, gelir dağılımı adaletinin sağlanması bakımından çok önemlidir.

Bence milletimiz oraya buraya çekmeden ifade, istek, görüş ve önerilerini sosyal medya kanallarıyla çok doğru , çok net, çok açık bir şekilde ve yerinde kullanıyor.

Hak, hukuk ve adalet mücadelesine, iş, aş ve ücret gibi ortak paydalarımızda siyaset yapmadan da demokratik mücadelelerde sonuç alınabilir.

Şu anda gündem zamlar, en düşük memur maaşı, emekli aylıkları konusudur. Ülkemizin yeniden maaşlar, memur ve işçi emekli aylıkları, şehit, gazı, dul ve yetim, engelli aylığı vb standartlarını içeren bir sisteme ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştır. Seyyanen zam diye bir sistem ucubedir. Bunun kalkması ve kök aylıkların olduğu ve herkesi kapsayan hakkaniyetli bir sistem inşa edilmelidir.

En doğru yolun milletimizin alım gücünü artıracak yol olduğuna inanıyorum. Gelir dağılımında adalet ise mutlaka sağlanmalıdır.

Tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine, israf ekonomisinden tasarruf ve öncelikler ekonomisine geçmek gerekir.

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.