DUYGU SELİ!

Samsun’un Atakum İlçesi’ndeki Atakum Eğitim Bilimleri Okulları’nda öğrenciler, Kore ve Kıbrıs gazilerini dinledi, onlara büyük sevgi gösterisinde bulundu

Samsun’da, Atakum Eğitim Bilimleri Okulları yönetimi, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bugün düzenlediği etkinlikte Kore Gazisi Ali Gümüş ile Kıbrıs Gazisi Mehmet Yüksel’i öğrencilerle buluşturdu. Gazilerin anlattıklarını büyük bir dikkatle dinleyen öğrenciler, söyleşi sonunda sevgilerini çiçek sunarak gösterdi.

KORE’DE TÜRK’ÜN GÜCÜ VE MERHAMETİ
Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinlikte Kore Gazisi Ali Gümüş ile Kıbrıs Gazisi Mehmet Yüksel, öğrencilerle bir araya geldi. Her 2 gazi, anılarının yanısıra öğrencilere yönelik nasihat dolu konuşmalarıyla da büyük ilgi gördü. Kore Gazisi Ali Gümüş, “Ülkemizden binlerce kilometre uzaklıktaki Kore savaşlarında sadece Türk’ün gücünü göstermekle kalmadık, Türk’ün merhametini de Uzakdoğu’ya taşıyarak tüm dünyaya göstermiş olduk” dedi.

KIBRIS’TA DÜNYAYA VERİLEN MESAJ
Kıbrıs Gazisi Mehmet Yüksel de, Türk milletinin var olduğu günden bu yana bağımsızlığına, hürriyetine düşkün bir millet olduğunun altını çizerek, “Kıbrıs’a çıkarak Kıbrıs’ın Türk olduğunu ve ilelebet Türk kalacağını dosta düşmana bir kez daha ispatladık” diye konuştu.

NUMANOĞLU: DEĞERLERİMİZİ HATIRLATIYORUZ
Etkinlik hakkında bir değerlendirmede bulunan Atakum Eğitim Bilimleri Okulları Genel Müdürü Davut Numanoğlu, “Ülkemizin vatan olmasında kanının son damlasına kadar savaşan, can veren şehitlerimiz ve gazilerimize minnet ve şükran borçluyuz. Gelecek nesillerimize bu değerlerimizi hatırlatmak ve unutturmamak için gazilerimizi öğrencilerimizle buluştuk. Bizimle oldukları için değerli gazilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Sibel TOPAL

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.