HARİKA KUMPANYA

14.06.2022
A+
A-

Samsun’da Atatürk Kültür Merkezi 2001 yılından bu yana birçok esere sahne olmuştur.

Konserler, tiyatrolar, müzikaller, opera ve baleler…

Her biri birbirinden kıymetli eserler ve sanatçılara ev sahipliği yapan bu bina, kuyruklu piyano görüntüsüne benzeyen dış görünüşüyle de şehrimize değer katıyor.

Her yıl sahnelenen eserlere ilgi günbegün büyüyor ve Samsun halkı da bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

11 Haziran Cumartesi gecesi yine AKM’de sahne alan “Hisseli Harikalar Kumpanyası” müzikalinde seyirciler arasındaydım. Sezonun son sahnesi olmasına karşın salon tıklım tıklım doluydu.

Anadolu’da turne yapan bir çadır tiyatrosunun assolistinin başka bir gazinoya transfer olması ile başlayan hikâye, kumpanyanın assolist arayışını beklenmedik şekilde değerlendirmesi ve bunun üzerine gelişen olayları konu alarak seyircide merak ve heyecan uyandırdı.

Müzikal boyunca birbirinden güzel eserleri seslendiren sanatçılar oyunculuklarıyla da göz doldurdu.

O büyülü orkestra kendini göstermese de sesi ile bütün salonu etkilemeyi başardı. Oyuncular, kostümler, dekor… Her şey o kadar bütünlemişti ki birbirini. Bu heyecanı, coşkuyu yine yeniden yaşamak ister insan.

Daha önce de belirttiğim gibi bu sene son kez sahne aldı “Hisseli Harikalar Kumpanyası”. Ama seneye tekrar seyircisiyle buluşacak. Fırsat bulup gidemeyen, gösteriye katılamayan sanatseverler; şiddetle tavsiyemdir. İnanın pişman olmayacaksınız.

Zaten son gösterim olmasına karşın tek bir koltuğun boş kalmaması Samsun halkının da benimle hemfikir olduğunu görmeye yeter sanırım.

Sanat dolu bir gelecek umuduyla.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
30 Ağustos 2022
9 Mayıs 2022
31 Mayıs 2022
18 Temmuz 2022
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.