PALAMUT BEREKETİ!

Ordu ve Samsun açıklarında avlanan Fatsalı balıkçılar yüzlerce kasa palamutla limana dönerken, bereketli av hem balıkçıların hem de tüketicilerin yüzünü güldürdü

PALAMUT

Karadeniz’de yeni av sezonunun 1 Eylül’de başlamasıyla ‘Vira Bismillah’ diyerek denize açılan balıkçıların yüzünü palamut güldürdü. İstanbul başta olmak üzere balıkçıların yeni adresi Ordu ve Samsun açıkları olurken, tutulan palamutlar kasalanarak kamyonla Türkiye’nin çeşitli illerine gönderiliyor.

PALAMUT

BALIK İÇİN HER GÜN DENİZDE
Son yılların en bereketli avlarını gerçekleştirdiklerini söyleyen balıkçılar, temmuz aylarında palamudun büyüğü olan torik balığının Karadeniz Bölgesi’ne girerek doğumunu gerçekleştirdiklerini söyledi. Denizin ısısı ve hareketi ile bu yıl mayanın tuttuğunu ifade eden balıkçılar balık tutmak için her gün denize çıktıklarını söylediler.

PALAMUT

3 TANESİ 100 LİRA
Sezondan memnun olduklarını ve 3 adet palamut balığını 100 TL’ye sattıklarını ifade eden Fatsalı balıkçı Ufuk Aygün, “Denizde bol bereket yaşanıyor. Balık çok çıkınca ister istemez fiyatlara yansıyor. Bizler de kampanya yaparak 3 adet palamutu 100 TL’den satıyoruz. Vatandaşlar kampanyamıza büyük ilgi gösteriyor” dedi.
Tezgahında en çok palamut balığına rağbet olduğunu söyleyen balıkçı Yusuf Aktaş ise, “Palamut balığına talep var ve fiyatları da gerçekten çok uygun. Bu yıl palamudun bol olması fiyatların bu şekilde uygun olmasını sağladı. Vatandaşlar da çok memnun” dedi.

PALAMUT

Vatandaşlar ise fiyatlardan memnun olduklarını ifade etti.
İHA

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.