DUYGUSAL ANLAR!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 83’üncü yılında tüm yurtta olduğu gibi Terme’de de törenlerle anıldı

Terme’de 10 Kasım Atatürk’ü anma programı, çelenklerin anıta sunulması, 2 dakikalık saygı duruşu, sirenlerin çalması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen törene, Terme Kaymakamı Metin Maytalman, Belediye Başkanı Ali Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Seçkin Şahan, ilçe protokolü siyasi partilerin ilçe başkanları, STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

ÖĞRENCİLERDEN DUYGU DOLU PROGRAM
Düzenlenen törenin ardından Belediye Kültür Merkezi’nde Terme Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından anma programı yapıldı. Program sonunda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle ilçe okulları arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Terme Kaymakamı Metin Maytalman, Belediye Başkanı Ali Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Seçkin Şahan tarafından takdim edildi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.