EĞİTİMCİ

EĞİTİME DAİR

Eğitime Dair programı ile her hafta Salı günleri güncel konu ve konuklarla Samsun’da ve ülkemizdeki eğitim alanında gelişmeleri değerlendiriyoruz.

Bu hafta ki konuğumuz;  Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar’dı. 2 ay önce bu göreve atanan İl Müdürü Samsun’u tanıyan, eğitimin her kademesinde öğretmenlik ve yöneticilik yapmış, tecrübeli bir bürokrat…

Yeni eğitim ve öğretimin hazırlıkları ile kamuoyunu bilgilendiren Dr. Murat Ağar kısa zaman önce göreve başlamasına rağmen Samsun’un  17 ilçesini ziyaret ederek, ilçe yöneticileri, okul yöneticileri ile bir araya gelmiş,  yeni eğitim yılı ile ilgili hazırlıkları yerinde takip etmiş.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Murat Ağar, proje kültürüne inanan, destekleyen bir yönetici olarak ilimizde düzenlenen Teknofest içinde de bir şans oldu. Teknofest’in başarılı bir şekilde tamamlanmasında ekibi ile birlikte büyük emeği oldu.

Festivalin hazırlanmasında, proje üretilmesinde, katılımcı ve ziyaretçi sayısında okulların, öğretmenlerin ve öğrencilerin yönlendirilmesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü başarılı bir sınav verdi.

İl Mili Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz ders kitabı dağıtımının yanında, yardımcı ders kitaplarını bu yıl ilk kez öğrencilere yine ücretsiz dağıtılacağını ifade etti.

Kapalı köy okullarının ihtiyaç olması halinde okul öncesi eğitime, halk eğitim kurslarına veya diğer kurumlarla işbirliği kurslarına açılabileceğini, böylece bu atıl mekanların işlevsel hale getireceğini , yaşam merkezlerine  dönüştürüleceğini ifade etti.

Deprem güçlendirme çalışmalarının devam ettiğini, bu nedenle geçici bir takım tedbirlerin alındığını, onarımların süratle bitirilmesi için takipçisi olduklarını da ifade etti.

Okul kayıtları hakkında da bilgi veren İl Müdürü, öğrencilerin adrese dayalı tercihlerinde %90 oranında 1. tercihlerine yerleştiklerini, bu durumun da okullara erişimi kolaylaştırdığını, öğrencilerin evlerine en yakın okullarda eğitimlerine devam edeceklerini ifade etti.

Yeni Milli Eğitim Müdürü Dr.Murat Ağar, eğitim ve yönetim alanında tecrübesi , iletişimi ve ekibi ile yeni eğitim öğretimi yılında başarılı olacağına dair kamuoyunu ümitlendirdi.

Tüm kurumlar, sivil toplu örgütleri ve velilerin desteği ile yeni eğitim ve öğretim yılının öncelikle sağlıklı, başarılı geçmesi için öğretmenlerimize, eğitim yöneticilerine desteğimizi ve ilgimizi azami ölçüde göstermeliyiz. Çünkü yarınlarımız, çocuklarımız, gençlerimiz için en önemli yatırım eğitim ve eğitimcilere olan güvenimiz ve desteğimizdir.

Sağlıklı, mutlu ve eğitimli kalın…

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
9 Haziran 2022
8 Haziran 2023
9 Mart 2023
22 Eylül 2022
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.