‘EN AĞIR CEZA VERİLSİN’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan sağlık ve sosyal hizmet çalışanı kadınlarla bir araya geldi. Emine Erdoğan, Samsun’daki kadına şiddet olayıyla ilgili konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla sağlık çalışanı ve sosyal hizmet uzmanı kadınlarla akşam yemeğinde bir araya geldi.

ADALET, EMEK, ÖZSGÜRLÜK
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki yemekte konuşan Emine Erdoğan, Diyarbakır annelerine ilişkin, “Benim de ziyaret ettiğim o annelerin çilesinin en kısa zamanda bitmesini diliyorum” açıklamasında bulundu. 8 Mart’ın bilhassa batılı ülkelerde kadınların hak, adalet, emek ve özgürlük mücadelesinin köşe taşlarından birisi olduğunun altını çizen Emine Erdoğan, ancak kadınlara hak ettikleri değerin verilmesinin sadece bir güne indirgenemeyeceğini söyledi.

‘DERİN BİR ÖFKEYE SEBEP OLDU’
Erdoğan, “Aksi halde 8 Mart’ta yapılan tüm etkinlikler, söylenen güzel sözler yarım ve eksik kalmaya mahkumdur. Nitekim, bu özel günün arifesinde Samsun’da yaşanan şiddet hadisesi hepimizde derin bir öfkeye sebep oldu. Faili nefretle kınıyorum. En ağır cezayı almasını bütün kalbimle diliyorum” diye konuştu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.