‘EN KUTSAL İRADE HALKIN İRADESİDİR’

İlkadım Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı ikinci oturumu Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi

İlkadım Belediyesi Hizmet Binası konferans salonunda yapılan toplantıda parti gruplarının meclis üyeleri hazır bulundu. Nisan ayı birinci oturumunda komisyona havale edilen 4 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda 2 gündem maddesi oy çokluğu ile kabul görürken diğer 2 gündem maddesi beklemeye alındı.

‘HİÇ BİR TİCARİ İLİŞKİM YOKTUR’
Meclis toplantısında gündem dışı söz alan İlkadım Belediye Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili İbrahim Üstün,” Denetleme raporunda bulunan belediye meclis üyelerinin belediye ile alış-veriş ilişkisi bulunmaktadır ibaresi benide zan altında bıraktığından şahsımın belediye ile hiçbir ticari ilişkisi bulunmadığını meclise beyan ediyorum. Belediye yönetimine ve belediye meclis üyeleri arkadaşlarıma bu tür ilişkilere meydan vermemesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

YAVUZ YILMAZ’DAN KINAMA
Son dönemde gündemde olan Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne ilişkin ortak açıklama yapan 104 emekli amiral ile ilgili bildir hakkında söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Yılmaz,”Bu millet, Milli İrade ve Demokrasiyle vatanın bedelini ödeyerek korumuştur. Türkiye demokratik hukuk devletidir. Cuntacıların ve vesairecilerin değil milletin sözünün geçtiği ülkemizde,103 Amiralin haddini aşan ifadelerle yazmış oldukları bildirinin hiçbir anlamı yoktur. Mavi vatan olarak gördüğümüz tüm denizlerde ,hak ve menfaatlerimiz için meşru bir mücadele verirken millet iradesine karşı kullanılan bu bildirgeyi şiddetle kınıyoruz” dedi.


TAM KAPANMA ÖNERİSİ
Ülkemizin gündeminin en sıcak maddelerinde olan Covid-19 salgınından dolayı ilk dört iller arasında birinci sırada olan şehrimizde herkes maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkatle yerine getirmeli diyerek söz alan İYİ Parti Meclis Üyesi ve Grup Başkanı Talat Eyüpoğlu, Şehrimizde, koronavirüse maruz kalan hasta sayısı 100 bin kişide 700 civarına çıkmış durumda. Verdiğimiz rakamların bir yaptırım gücü yok ama gündem de tutulması açısından grup olarak 15 gün boyunca şehrimizde tam kapanma şeklinde karantinaya alınmasını doğru olacağını grup olarak düşünüyoruz” dedi.

‘EN KUTSAL İRADE, HALKIN İRADESİDİR’
Demokrasiye karşı yapılan 103 emekli amiralin ortak bildirisi hakkındaki tepkisini dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Biz 70 ultrasını ,80 ihtilalini ve 28 Şubatı gördük. Ortalaması 70 yaşını geçen bu yiğitler o zaman görev başındayken bu ülkeyi çok seviyorlardı da ne yaptılar.Benim gördüğüm tablo bu millet her şeye rağmen demokrasiye olan inancını iyice pektişmiş.15 Temmuzda bile bu millet en olumsuz şartlarda bile tankları önüne durmayı becerebildi. Böyle bir darbe olayının tekrar olacağına ihtimal bile vermiyorum. En kutsal irade halkın iradesidir” dedi.

Meclis toplantısının sonunda Başkan Demirtaş, 2020 yılında; Meclis Başkanvekili, encümen, katip üye ve komisyon üyeliklerinde hizmet veren meclis üyelerine yaptıkları özverili çalışmalarında ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.