Erhan Usta’dan ‘KUŞ CENNETİ’ açıklaması ‘HUKUKSUZ UYGULAMALAR SONA ERECEK!..’

Samsun’un Bafra İlçesi’nde avcılarla bir araya gelen İYİ Partili Erhan Usta, Kızılırmak Deltası’nda bilim dışı ve hukuksuz uygulamalar yapıldığını öne sürdü

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, partisinin Samsun Milletvekili Adayı Yunus gün ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Bafra İlçesi’nde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Bafra Avcılar Derneği’nin misafiri olan Usta, avcıların sorunlarını dinledi.

Erhan Usta, ziyaret sonrasında söyle konuştu:

KEYFİ UYGULAMALAR YAPILIYOR
“Samsun’da daha önce amatör olta balıkçıları ile görüşmüştük. Son olarak da Bafra’da Avcılar Derneği ile bir toplantı gerçekleştirdik. Herkesin ortak şikayeti yapılan keyfi uygulamaların kendilerini mağdur ettiği yönünde. Özellikle Kuş Cenneti’ndeki uygulamaların, kısıtlamaların hem olta balıkçılığı yapmak isteyenleri hem avcıları hem de bölge halkını zor durumda bıraktığı yönünde şikayetler var.

VATANDAŞ İÇİN YÜK HALİNE GELMİŞ
Kuş Cenneti Samsun’un en önemli varlığı. Fakat yapılan yanlış, bilim dışı ve hukuksuz uygulamalar Kuş Cenneti’ni değerli bir varlık olmaktan çıkarmış, vatandaş için bir yük haline getirmiş. Biz inşallah yapacağımız uygulamalar ve akıllı kararlarla hem avcılarımızı mağdur etmeyeceğiz, hem de Kuş Cenneti’ni en iyi şekilde koruyacağız. Kuş Cenneti’ni hem şehrimiz, hem de orada yaşayan vatandaşlar için bir turizm gelir kapısı haline getireceğiz.”

ORTAK AKIL İLE KARAR VERECEĞİZ

Şu an için avcılarımızı kısıtlayan uygulamaların ne hukuki, ne de bilimsel bir dayanağı var. Uygulanan yasaklar Kuş Cenneti’ni korumak anlamına gelmiyor. Avcılarımız ve bölgede yaşayan vatandaşlarımız uygulanan yasaklar nedeniyle Kuş Cenneti’nin çevresinde çakal ve kurt sayısının attığını, bu durumun da tabiatın dengesini olumsuz etkilediğini dile getirdiler. Bunların hepsini inceleyip değerlendireceğiz ve ortak akıl ile hep birlikte bu sorunların üzerine gideceğiz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.