FİLİSTİN DRAMI CANİK’TE!

Samsun’da Canik Belediyesi, ilçede düzenlediği ‘Filistin Hakkında Konuşmalıyız’ tiyatro gösterisi ile Filistin’de yaşanan ve dünya kamuoyunun sessiz kaldığı insanlık dramını sahneye taşıdı

CANİK

Samsun Canik Belediyesi, toplumda önemli konularda farkındalık oluşturmayı hedefleyen kültür ve sanat etkinlikleriyle vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. Canik Belediyesi tarafından İşgalci İsrail güçleri tarafından evinden zorla çıkarılmaya çalışılan ve buna karşın mücadele eden Filistinli Meryem Ebu Najma’nın gerçek hayat hikâyesi ışığında Filistin’de yaşanan ortak acılara, işlenen insanlık suçuna ve Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için verilen mücadeleleri konu edinen “Filistin Hakkında Konuşmalıyız” adlı tiyatro gösterisini ilçede vatandaşlarla buluşturdu.

CANİK

USTA OYUNCU ALBAMYA’YA İLGİ
İşgalci İsrail güçlerinin, Filistin halkına yaptığı zulmü gözler önüne seren tiyatro gösterisinde vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Usta oyuncu Nurdan Albamya İnce tarafından kaleme alınan ve kendisi tarafından sergilenen tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

KÜLTÜR MERKEZİ’Nİ DOLDU
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, tiyatro oyununda düzenlenen çekiliş etkinliğiyle seyirciler arasından üç katılımcıya Kudüs Turu hediye etti. Sezai Karakoç Canik Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyununa AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eşi Selma Sandıkçı, protokol üyeleri ve yüzlerce sanatsever katıldı.

CANİK

‘MESCİD-İ AKSA SAHİPSİZ DEĞİLDİR
Filistin Halkının daima yanında olduklarının altını çizen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, İsrail’in Mescid-i Aksa ve Doğu Kudüs’te insanlık suçu işlediğini belirtti. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Kudüslü Meryem’in gerçek hayat hikâyesi ışığında Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmü gördük, Doğu Kudüs’te yaşanan insanlık dramını bir kez daha müşahede ettik. Filistin’de yaşanan acıları yüreğimizde hissettik. İşgalci İsrail Devleti zannediyor ki, silahla, zorla, insanlık dışı muamelelerle Mescid-i Aksa’yı bizden koparacaklar. Bu haydutlar ne yaparsa yapsın ilk kıblemizi İslam aleminden, ümmetten alamazlar. İnanın; bir gün Mescid-i Aksa’nın avlusunu hınca hınç dolduracak, hep birlikte sabah namazı kılacağız. Mescid-i Aksa sahipsiz değildir, Kudüs yalnız değildir” diye konuştu.

CANİK

CANİK’TE KUDÜS YOLCULARI
Canik Belediyesi tarafından ilçede düzenlenen ‘Filistin Hakkında Konuşmalıyız” adlı tiyatro oyunu vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi gördü. Şehir içinden ve şehir dışından yüzlerce sanatseverin katıldığı tiyatro oyununda düzenlenen çekiliş etkinliği ile Başkan İbrahim Sandıkçı, üç katılımcıya Kudüs Turu hediye etti. Büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleşen çekiliş etkinliğinde, Kudüs Turu kazanan vatandaşlar sevinç gözyaşlarına boğuldu.

Program, hatıra fotoğrafı çekimlerinin ardından son buldu.

Sibel TOPAL

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.