FIRINCILAR ODASI’NDAN AÇIKLAMA….

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit, hükümetin un desteği verdiği için ekmeğin 4 liradan satıldığını belirterek, “Eğer bu yapılmasaydı ekmek bugün 6 liradan satılacaktı’ dedi

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit, hükümetin un desteği verdiği için ekmeğin 4 liradan satıldığını belirterek, "Eğer bu yapılmasaydı ekmek bugün 6 liradan satılacaktı’ dedi

Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit, ilde ekmek fiyatına zam yapılıp yapılmayacağına dair bir soruya, “Eğer hükümet fırıncılara un desteği sağlamasaydı bugün ekmeği 6 liradan satıyor olacaktık” dedi.

DEVLETTEN BUĞDAY DESTEĞİ
Samsun Etik Haber’e konuşan Yılmaz Yiğit, ülkenin ekonomik krizle boğuştuğunu hatırlatarak, “Hükümet 1.5 yıldır fırıncılara un desteği vermekte. Un fabrikalarına fırıncılara unun uygun fiyattan satılması için hükümet tarafından buğday ucuza verilmekte. Devletten buğday desteği alan un fabrikaları bizlere 500 lira olan un çuvalını 350 liradan vermekte. Çuval başına 150 lira uyguna un almaktayız. Eğer bu destek olmasaydı bugün 4 liradan satılan ekmek 6 liradan satılmak zorunda kalınırdı” diye konuştu.

YILBAŞINA KADAR ZAM YOK
Un dışındaki girdi maliyetlerinin sürekli arttığını vurgulayan Yılmaz Yiğit, “Un konusunda hükümet esnafımızı desteklemekte ama elektrik, doğal gaz gibi diğer alanlarda sürekli artış olmakta. Un dışındaki diğer girdi artışlarını fırıncı esnafı karşılamak zorunda kalıyor. Fakat bugün itibariyle girdi artışlarına rağmen ekmeğe yeni bir zam gündemimizde yok. Önümüzdeki süreçte asgari ücrete yapılacak zammın belli olmasıyla yeni yılda tekrar ekmeğe zam yapılması gündeme gelebilir. Yılbaşına kadar ekmeğe zam planlamıyoruz” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.