SAMSUN’DA PARKOMATA ZAM!

14.10.2019
A+
A-

Samsun’da UKOME’nin tramvay ve dolmuş hatları yolcu ücretlerine zam kararı almasının ardından yol üstü otopark uygulaması parkomata da zam geliyor. UKOME kararları Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in onayına sunuldu.

Merkezi’nin geçen hafta yapılan toplantısıda  SAMULAŞ A.Ş tramvayları ve halk otobüslerinin yolcu ücretlerine yüzde 18 zam, 1, 2, 3, 4 nolu dolmuş hatlarının kişi başı yolcu ücretlerinin de 3 liradan 3.5 liraya yükseltilmesinin ardından yol üstü otopark uygulaması olarak bilinen ve sürücülerin tepki gösterdiği Parktek ücretlerine de zam yapılması kararı alındı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında,Parktek firmasının istediği, saatlik park ücretinin 6 lira olması teklifi kabul edilmezken, yol üstü otopark ücretlerine zam talebi revize edilerek 4 ya da 5 lira olarak güncellendi.

ZAM KARARI İMZADA 

Samsun’da parkomatın saatlik ücretinin imzadan çıkması sonrası yürürlüğe girmesi beklenirken, parkomat sisteminde Büyük Cami Atatürk Bulvarı’nda saatlik 4 lira, 3 saatlik ücret olarak 10 lira alınıyor. İstiklal Caddesi, 100. Bulvarı,  Lise, Saadet Caddeleri ile 19 Mayıs Bulvarı’nda 1 saatlik 3 lira, 3 saatlik park ücreti 9 lira alınıyor.

DEMİR VE KAYMAK İMZALAYACAK

Söz konusu zam kararları, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ardından da Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından imzalanmasının hemen ardından yürürlüğe girecek.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.