FUTBOL ŞEHRİ SAMSUN

Futbol hem sevgi hemde  ilgi alanım. Samsunspor ise şehrimizin takımı ve en önemli markasıdır. Hepimiz Samsunspor’un başarısı ile gurur duyarız. Kaybettiğinde ise elbet üzülürüz.  Bugün ki yazımda kendimce bir kaç görüşümü paylaşmak istedim.

SÜPER LİG FARKLIDIR

Samsunsporumuz yanlış ve yetersiz kadro yapılanması ile 3 maçta en az  5 puan alması gerekirken sadece 1 puan aldık ve 8 puan kaybettik. Çünkü Süper Lig kolay değildir. Süper ligde kaliteli ve süper ligi bilen, takımda fark yaratacak futbolcular ile  kadro derinliğine sahip olmak gerekmektedir. Hele takımın defansı ve santraforu bir alt ligden oluşursa büyük sıkıntı yaşarız. Yabancı futbolcularımızın bir bölümü ise süper lige göre vasatın bile altında olursa bu sıkıntı daha çok büyük olur.

TEDBİR ALMAK GEREKİR

Şu an Ligin başındayız. Sadece 3 maç oynadık. 20 takımlı bir ligde oynuyoruz. Önümüzde 35 maçlık uzun bir maç trafiği var. Yeni bir takım olduğumuz için zamana da ihtiyacımız var. Ayrıca transfer sezonuda bitmedi. Çok daha büyük sıkıntılara düşmeden tedbir almak gerekir. Mevcut kadro ile rakiplerle başa baş oynuyorsan takviyelerle çok daha iyi sonuçlar alabiliriz.

BAŞKANIN VE TARAFTARIN EMEKLERİ

Başkan Yüksel Yıldırım kayyumdan aldığı takımımızı süper lige kadar çıkardı. Tesisleşmeye önem verdi. Bunlar büyük işlerdir. Heba olmaması gerekir. Taraftarımızda muhteşem. Kombine satın alıyor, forma atkı satın alıyor, takımımızı tribünlerde harika bir şekilde destekliyor. Kısacası Samsunumuz bir futbol şehridir. Başkan Yıldırım, taraftarımız ve şehrimizin markası olan Samsunsporumuz’a iş insanları da destek vermelidir. Sponsor olmalıdırlar. Her şeyi bir tek başkanın üzerine yıkmamak ve  her şeyi sadece başkan Yüksel Yıldırım, taraftar, teknik kadro ve futbolculardan beklememek gerekir.

TRANSFER GEREKİYOR

Takımımızın; takımda fark yaratacak, tecrübeleri olan, sonuclara olumlu ve ciddi katkılar yapacak olan 1 kaleci,  2 stoper,  1 altı numara, 1 on numara, 1 kanat oyuncusu ve 1 santrofor alması gerekir. Bu şekilde kalite ve kadro derinliği oluşur. Ligi rahat bir şekilde ilk 10 arasında bitirebiliriz. İçeride kazanan bir takım olmalıyız . Başkan Yıldırım zaman zaman transfer açıklamaları ve görüşmeleri yaptı. Bu güzel ve sevindirici bir gelişmedir. Fakat tribünleri kaybetmeden, puanlar kaybedilmeden, moraller daha çok bozulmadan bir an önce bu transferler yapılmalı, kadroya katılmalı ve yeni futbolcularımızın bir an önce sahada olmaları gerekir.

 

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.