‘GAZETECİLİK, VİCDAN İŞİDİR!..’

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, bir grup meslaktaşıyla birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Genç Ofis bünyesinde gerçekleşen söyleşide OMÜ’lü gençlerle buluştu

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Genç Ofis, düzenlediği söyleşilerde, farklı meslekleri ağırlamaya devam ediyor. Bir çok farklı meslek grubundan temsilciyle buluşan gençlerin son misafirleri Samsunlu gazeteciler oldu.

YENİ MEDYA OKURYAZARLIĞI
Atakum Gençlik Merkezi’nde düzenlenen ‘Yeni Medya Okuryazarlığı’ konulu söyleşiye, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Atv – A Haber Bölge Müdürü Mahmut Erdoğan ve gazeteciler Gülsüm Atik, Sedat Öksüzoğlu ve Ahmet Çağdaş Çatoğlu katıldı. OMÜ’lü öğrencilere, Gazetecilik ve Örgütlenme, Basın Özgürlüğü, TV Haberciliği, Medya Yazarlığı, Sosyal Medya ve Habercilik alanında bilgilendirmelerde bulunan Samsunlu gazeteciler, yaşadıkları anı ve tecrübelerini de paylaştı.

ÇAKIR: GAZETECİLİK VİCDAN İŞİDİR
Teknolojinin gelişmesi, sosyal medya platformlarının artması ile birlikte yurttaş gazeteciliği denilen anlayışın ön plana çıktığını söyleyen Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, “Yaşadığınız olayları, gelişmeleri ya da toplumu yakından ilgilendiren konuları, sizler de cep telefonunuz sayesinde gündeme getirebiliyorsunuz. ‘Yurttaş Gazeteciliği’ olarak adlandırılan bu alanda en önemli unsur ise kesinlikle vicdanlı olmaktır. Çünkü gazetecilik aynı zamanda bir vicdan işidir. Bu anlamda paylaştığınız her şeyin doğruluğundan emin olun. Yanlış bilgi paylaşımlarına, kirli algı operasyonlarına bilerek ya da bilmeyerek alet olmayın” dedi.

MÜDÜR KASAPOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, 2 saate yakın süren söyleşinin gençler için son derece faydalı olduğunu belirterek, katılımcı gazetecilere teşekkür etti. İl Müdürü Kasapoğlu, Genç Ofis’li öğrencilerle birlikte kendisinin de söyleşisi keyifle takip ettiğini kaydederek, “Şehrimizin gazetecileri ile öğrencilerinin bu değerli buluşmasına emek veren herkese teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki gençlerimiz, bu söyleşi sayesinde ufuklarını genişletmiş, merak ettikleri gazetecilik mesleği hakkında detaylı bilgi sahibi olmuştur” diye konuştu.

Sibel TOPAL

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.